image
 |  283 25 Листопада 2020 | 08:32

Визнання автокефалії ПЦУ є безповоротним, – перші підсумки засідання синоду Кіпрської Церкви

25 листопада рішення буде одностайним на користь архієпископа Кіпру – буде ще раз підтверджено, що рішення архієпископа Хризостома поминати Блаженнішого Епіфанія за літургією як предстоятеля автокефальної ПЦУ є остаточним і безповоротним. Російський план створити розкол у Кіпрській церкві зазнав краху.

Редакція «Духовного Фронту» отримала перші звістки про підсумки засідання Священного Синоду Кіпрської Православної Церкви, де обговорювали питання визнання автокефалії ПЦУ.

Священний Синод Кіпрської Церкви розпочав засідання 23 листопада о 10:00 після протесту чотирьох проросійських єрархів на визнання архієпископом Кіпрським Хризостомом автокефалії Православної Церкви України.

Джерела Духовного Фронту України серед кіпрських єрархів повідомили, що в середу, 25 листопада, рішення буде одностайним на користь архієпископа Кіпру – буде ще раз підтверджено, що рішення архієпископа Хризостома поминати Блаженнішого Епіфанія за літургією як предстоятеля автокефальної ПЦУ є остаточним і безповоротним. Російський план створити розкол у Кіпрській церкві зазнав краху.

За даними наших джерел, проросійські єрархи з самого початку розуміли, що їм не варто надіятись на велику підтримку та в Синоді, бо більшість єрархів підтримує Архієпископа Хризостома. Зараз їм просто потрібен час для усвідомлення того, що відбулося, щоб не бути повністю приниженими в очах православного суспільства.

Як повідомляє orthodoxtimes, Священний Синод Православної Церкви Кіпру повинен зібратися вдруге, у середу 25 листопада, щоб архієпископ Хризостом пояснив своє рішення визнати ПЦУ та заслухати реакції чотирьох проросійських єрархів, які виступили проти цього.

Раніше архієпископ Кіпрський заявив, що визнання ПЦУ доконаний і незворотний факт, тому на Синоді не буде проведено ніяких голосувань, а він лише пояснить єрархам свою позицію щодо ПЦУ.

За словами представника Синоду, митрополита Георгія Пафоського, протягом першого дня засідання Священного Синоду єрархи детально і в дусі єдності обговорили рішення предстоятеля Кіпру визнати ПЦУ. Однак, суперечки, схоже, не закінчились, тому члени Священного Синоду знову зустрінуться в середу, щоб завершити суперечки та прийняти одностайне рішення з українського питання, сказав митрополит Пафський.

Наприкінці засідання Синоду митрополит Пафський заявив, що «непорозуміння зникли» після протесту чотирьох єрархів: митрополитів Лімасольского Афанасія, Кіккського Никифора, Тамаського Ісаї, а також єпископа Аматського Миколи.

У п’ятницю 20 листопада РПЦ на своєму Синоді прийняли рішення не молитись за Кіпрського предстоятеля і тих хто співслужитиме з ним. Ймовірно у РПЦ вже приготувались до нового пшику.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Волині російські зайди зламали сторінку храму ПЦУ

Нагадаємо: 4 Кіпрські митрополити, які тісно співпрацюють із Росією й не соромляться цього, виступили проти визнання ПЦУ. Один із них сказав, що не проводитиме літургій і не співслужитиме із Хризостомом. Проте фізичне співслужіння із Хризостомом із богословської точки зору має мінімальне значення і не є свідченням євхаристійної єдності, адже, згідно із статутом Кіпрської церкви (стаття 12.2.b), всі митрополити мають поминати Кіпрського предстоятеля за богослужінням. Тому ті незгідні (з визнанням ПЦУ) мали б вже не поминати Хризостома, а не тільки відмовлятись співслужити із ним. Тоді б вчинився розкол. Але ці четверо згадують у своїх єпархіях предстоятеля Православної Церкви Кіпру архієпископа Хризостома, і тим самим визнають митрополита Епіфанія. Тому їхній демарш і заяви про відмову спільного із Хризостомом богослужіння нічого не значить, окрім жесту вислуження на догоду Росії.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити