Волинь швидко наближається до запровадження червоної зони епіднебезпеки, у якій посилюватимуть протиепідемічні заходи.
Тож з цього приводу Волинська ОДА зустрілась із представниками бізнесу області, інформує управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації.
Зокрема, під час зустрічі обговорили, які карантинні обмеження діятимуть для суб’єктів господарювання у разі запровадження червоної зони епіднебезпеки.
Перш за все, головний державний санітарний лікар області Наталія Янко поінформувала, що Волинська область нині у помаранчевій зоні епіднебезпеки через перевищені показники виявлення нових випадків та рівня госпіталізації.
Більше того, утримувати помаранчеву зону вдається лише завдяки збільшенню кількості ліжкомісць для коронавірусних пацієнтів у медзакладах області, забезпечених киснем. Адже кисневої підтримки потребує дуже великий відсоток пацієнтів. Окрім цього, у зв’язку із ростом захворюваності стрімко зростає і смертність.
«І населення, і підприємці повинні розуміти, що ресурси медичної мережі області є не безмежними. І відповідно, якщо цей показник перевищить індикаторний, то ми перейдемо в червону зону», – повідомила Наталія Янко.
Тож вкотре наголосила, що ефективними шляхами протидії COVID-19 залишаються вакцинація та карантинні обмеження.
Щодо обмежень, то на сьогодні у помаранчевій зоні робота громадських закладів та проведення масових заходів дозволяється за умови розміщення однієї людини на 4 квадратні метри або наповненості залів на дві третини. Також є обмеження для відвідувачів закладів громадського харчування щодо відстані між столиками та кількості відвідувачів тощо. Однак, такі обмеження не застосовуються, якщо персонал і відвідувачі є вакцинованими.
Для помаранчевої зони достатньо 80 відсотків щепленого персоналу хоча б однією дозою. В червоній зоні цей показник повинен становити 100%.
«Якщо ми переходимо до червоної зони, то забороняються усі масові заходи, робота закладів громадського харчування, торгівельно-розважальних центрів, кінотеатрів, театрів, закладів освіти, культури, непродовольчих ринків тощо. Ці заходи не будуть стосуватися тих, хто щеплений. Але в червоній зоні необхідно мати два щеплення, тобто так званий зелений сертифікат вакцинації. Тобто, щоби працювати та не нести збитків, вже сьогодні необхідно провести вакцинацію серед працівників», – повідомила головний державний санітарний лікар області Наталія Янко.
Також зазначила, що послаблюватись карантинні обмеження можуть у разі досягнення колективного імунітету. Зокрема необхідно вакцинувати не менше 70% населення області.
Для цього в області на сьогодні працює 36 мобільних бригад, 90 пунктів щеплень, 11 центрів масової вакцинації та наявна достатня кількість вакцин.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Медик пояснив, що робити лучанам, яким вакцинація протипоказана