Волинська обласна рада ухвалила звернення до Президента України щодо недопустимості підписання Закону України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо вдосконалення відповідальності за правопорушення у сфері захисту рослинного світу, лісокористування та протидії незаконному обігу деревини».
Про це йшла мова під час сесії обласної ради, - пише ВолиньUA.
У зверненні йдеться, що новий закон доповнює КУпАП новою статтею 65-2, яка передбачає встановлення адміністративної відповідальності за незаконне перевезення, зберігання, збут дерев, чагарників або деревини, без документів, які підтверджують законність походження дерев, чагарників або деревини, або з такими документами, які підроблено, одержано незаконним шляхом або які містять завідомо неправдиві відомості. Такі порушення каратимуться накладанням штрафу на громадян у розмірі від 510 - 15300 грн, на посадових осіб від 3400 - 15300 грн.
Крім того, Законом доповнюється КК України новою статтею 246-1, яка передбачає встановлення кримінальної відповідальності за незаконне перевезення, зберігання, збут дерев, чагарників або деревини, без документів, які підтверджують законність походження дерев, чагарників або деревини, або з такими документами, які підроблено, одержано незаконним шляхом або які містять завідомо неправдиві відомості, вчинене у значному розмірі. Такі порушення каратимуться накладанням штрафу від 34000 - 51000 грн або обмеженням волі на строк до трьох років. Тобто у Законі № 9665 передбачено покарання за зберігання, перевезення та збут деревини, яка має незаконне походження.
Однак, відповідно до статті 13 Конституції України земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об'єктами права власності Українського народу.
Серед населення України не було належним чином проведено інформативну та роз’яснювальну роботу щодо нормозастосування Закону № 9665. Відтак, прийняття Верховною Радою України такого рішення викликало суспільний дисонанс.
Населенням закон прийнято, як зраду та обмеження прав, оскільки громадяни України, особливо у регіонах, де відсутня газифікація (до прикладу значна частина Ковельського району Волинської області), змушені збирати сухі відмерлі частини дерев (гілки) з метою обігріву власних домівок.
Відповідно, якщо врахувати норми зазначеного нормативного акту, всі ці люди підпадуть під дію КК України чи КУпАП, що стане ще одним фінансовим тягарем під час війни.
Крім того, звертаємо увагу, що в більшості випадків заготівлею дров на зимовий період для опалення осель займаються соціально незахищені верстви населення.
Враховуючи викладене, та з метою зменшення соціальної напруги серед населення в цей важкий для країни час, депутати закликають не підписувати Закон України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо вдосконалення відповідальності за правопорушення у сфері захисту рослинного світу, лісокористування та протидії незаконному обігу деревини».
Читайте також: У місті на Волині за грантові кошти встановлять відеонагляд