Під бюджетних слухань аналізували спроможність обласних закладів охорони здоров’я працювати наступного року у межах фінансування.
Про це повідомляє Волинська облрада.
Участь в обговоренні взяли заступники голови обради Юрій Поліщук і Григорій Пустовіт, голова бюджетної комісії Орест Маховський, очільниця медичної комісії Ірина Горавська, депутати обласної ради Анатолій Вітів, Юрій Ройко, Ярослав Матвійчук, Юрій Харченко, Ольга Омелько, а також народний депутат Вячеслав Рубльов.
Лікарні отримують фінансування за пакетами НСЗУ, однак комунальні послуги та енергоносії, відповідно до Бюджетного кодексу, фінансуються з обласного бюджету. За твердженням переважної більшості керівників медичних установ саме ця стаття видатків – найуразливіша.
Через різке зростання вартості практично усіх комунальних послуг лікарням вже цього року платити нічим, забракне виділених коштів на енергоносії і наступного року.
При чому зазначалося, що навіть на деревному паливі особливо заощадити не вдасться, бо з різким подорожчанням газу, на ринку суттєво зросла і вартість пелет та паливних дров.
Окремі заклади шукатимуть вихід із ситуації за допомогою альтернативних джерел енергії. Зокрема, у фтизіопульмонологічному диспансері встановили сонячні батареї і завершують обладнання сонячних колекторів для підігріву води. Документацію на обладнання сонячної станції розробляє і центр екстреної медичної допомоги для центральної диспетчерської.
Решта медзакладів шукатимуть інші шляхи оптимізації.
Головний фінансист області Ігор Никитюк зауважив, що на погашення цьогорічної заборгованості по енергоносіях, а вона загалом становить 42 мільйони гривень, спрямують 21 мільйон додаткової дотації.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ціна імпортного газу досягла 18 тисяч гривень за тисячу кубів