image
 |  16 13 Липня 2020 | 20:48

Волинський рибпатруль оприлюднив підсумки нерестової кампанії 2020 року

З першого квітня по 31 червня 2020 року на водоймах Волинської області тривала нерестова заборона. Державні інспектори Волинського рибоохоронного патруля посилено контролювали водні об’єкти. Одночасно з правоохоронною роботою цьогоріч багато часу було відведено діяльності екологічного спрямування. 

Так, не зважаючи на карантинні обмеження, у рибпатрулі здійснили 106 рибоохоронних рейдів. Участь у рейдах окрім рибпатрульних брали громадські інспектори, працівники поліції, прикордонники та громадські активісти. Останні в більшості долучились до роботи рибоохорони після спільних зустрічей з працівниками рибоохоронного патруля, що відбулися напередодні нерестової заборони у містах Ковель, Нововолинськ, Володимир-Волинський та Луцьк. На таких зустрічах обговорювали основні методи боротьби з браконьєрством на водоймах, одним з яких і є залучення небайдужої громадськості.

Так, саме під час рейду з активістами на річці Полонка, поблизу села Городище Луцького району було викрито порушення зі збитками на понад 30 тисяч гривень. 

В ході рейдів під час рибоохоронної роботи на водних об’єктах державні інспектори здійснювали випуск водних біоресурсів з безхазяйного майна. За три місяці нерестової заборони повернено назад у природне середовище 83 кг риби, чим попереджено збитків на суму 18 174 грн. Випускаються водні біоресурси в живому стані, тим самим зберігаючи генофонд аборигенної іхтіофауни регіону.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Волинянина судитимуть за незаконне придбання, зберігання та носіння боєприпасів

Під час нересту для допомоги мешканцям водойм було здійснено заходи з виготовлення та встановлення нерестових гнізд. Такі заходи провели на озері Пулемецьке Шацького району та заплаві річці Стир в урочищі «Чебені» Рожищенського району. Загалом було встановлено 145 штучних нерестовищ, на кожному з яких відкладено до 300 тисяч ікринок.

Потреба встановлювати штучні нерестовища виникає там, де дуже малий рівень рослинності та відсутні природні нерестові площі. Такі гнізда допомагають рибі розмножуватись. Вони утримують ікру на однаковій глибині з рівнем води. Таким чином, ікринкам дають якомога більше шансів на життя.

Одним із заходів, що допоміг віднереститися водним біоресурсам у Хрінницькому водосховищі стало дотримання відповідних рівнів води. Волинський рибоохоронний патруль є членом міжвідомчої комісії щодо безаварійного пропуску весняної повені та дотримання режимів роботи водосховища. На одному з засідань було визначено оптимальний рівень води на Хрінницькому водосховищі з метою недопущення осушення нерестових ділянок та їх площ. Це допомогло рибі відкласти ікру в квітні, коли спостерігався значний осушливий період. 

Позитивними заходами під час нересту стали акції зі вселення водних біоресурсів у волинські водойми. Так, мальком щуки, товстолоба, білого амура поповнились Хрінниицьке водосховище, озері Сомин Турійського району, озері Грушівське Ковельського району, річці Омелянівка у місті Луцьку та ставок Павлівської сільської ради Іваничівського району.

Загалом вселили 3,5 тонни (38 910 екз.) молоді риб. Організаторами зариблення були як орендарі водойм, так і громадські організації та рибалки-любителі. Контроль за проведенням робіт із вселення здійснювали працівники Волинського рибпатруля. Такі заходи, як зариблення, життєво необхідні для наших водойм, адже вони сприяють збільшенню видового різноманіття водних біоресурсів та сприяють відновленню рибогосподарського потенціалу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 16 земельних ділянок, 5 будинків та зарплата у 156 тисяч: що у декларації сільського голови Пульма

Ще однією важливою екологічною ініціативою, підтриманою Волинським рибпатрулем стало прибирання берегів водойм. Було, як долучення до загальноміських акцій, так і прибирання з ініціативи працівників рибоохорони. Прибирали береги річці Стир у місті Луцьк, озері Соминець Шацького району та тричі Нововолинського водосховища у місті Нововолинськ.

До рибоохоронців також долучалися громадські активісти, небайдужі рибалки та навіть школярі. Спільними зусиллями було прибрано сотні метрів берегів та вивезено декілька причепів зі сміттям. Прибирання берегів попереджає потрапляння сміття у воду, а це в свою чергу рятує мешканців водойм. Адже щорічно сміття у наших водах стає більше, а це повільно знищує екосистему річок та морів.

«Нерест 2020 закінчився, але співробітники Волинського рибоохоронного патруля продовжують патрулювати волинські водойми, контролювати процес зариблення водних об’єктів, боротися з браконьєрством та моніторити екологічний стан водойм. Закликаємо громадян бути відповідальними, дотримуватись Правил рибальства та долучатись до спільних рейдів. Якщо ви помітили порушення - прохання оперативно повідомляти на телефон «гарячої лінії» відомства: (067) 360-78-40», - прокоментував начальник Управління Держрибагентства у Волинській області Тарас Куньчик.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На луцькому ринку продовжили демонтаж контейнерів (ВІДЕО)

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити