image
 |  11 14 Травня 2020 | 14:05

Волинянин потрапив до лікарні через укус кліща

За оперативними даними у Волинській області до лікувально-профілактичних установ за медичною допомогою з приводу укусів кліщів за період з першого квітня до 12 травня звернулось майже 60 осіб (в тому числі 18 дітей). У 40% осіб укуси відмічалися після перебування на території лісових масивів та парків, у 60% пов’язані з перебуванням на власному подвір’ї, присадибних та дачних ділянках.

Про це повідомили на сайті Волинського обласного лабораторного центру.

Протягом останнього тижня відмічається збільшення кількості таких звернень, а саме за медичною допомогою звернулось 17 осіб, в тому числі 9 дітей. Території на котрих відмічались напади кліщів: Луцький район (8), м.Луцьк (3), Ківерцівський район (3), Рожищенський район (1), за межами області (2).

12.05.2020р. отримано термінове повідомлення про підозру захворювання на кліщовий вірусний енцефаліт у мешканця Ратнівського району. Котрий 15.04.2020 року відмічав укус кліща після перебування в лісі поблизу с.Тур Ратнівського району. Перші симптоми захворювання з’явилися 07.05.2020р. Хворий перебуває на стаціонарному лікуванні. Результати лабораторних досліджень очікується. Епідеміологічне розслідування триває.

Слід нагадати, що природні умови Волині є сприятливі для формування природно-осередкових інфекцій, що передаються через укуси кліщів, а саме на території області існує активнодіючий природний осередок кліщового вірусного енцефаліту в Ратнівському районі, в меншій мірі на території Камінь-Каширського та Ківерцівського районів. Загалом нараховується понад 40 ензоотичних територій. Протягом останніх 5 років в області зареєстровано 15 випадків кліщового вірусного енцефаліту, і це складає 75% від усіх випадків по Україні. За останні 2 роки зареєстровано 7 випадків енцефаліту, з яких 2 — у 2019 році.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Любомлі правоохоронці припинили діяльність групи осіб, яка займалась збереженням і збутом наркотиків (ФОТО)

Неблагополучною є епідемічна ситуація з іксодового кліщового бореліозу (хвороби Лайма), котра з кожним роком ускладнюється. Загалом в області нараховується близько 130 ензоотичних територій. У минулому році відмічено ріст захворюваності на 34% (59 випадків лаймбореліозу, проти 44 у 2018 році). Найбільше у 2019 році захворілих осіб реєструвалось у Ковельському, Локачинському, Маневицькому, Старовижівському районах та м. Луцьку. Хвороба реєструється у всіх районах та містах області.

Лікарями – епідеміологами та біологами лабораторії особливо небезпечних інфекцій нашої установи проводится моніторинг за розповсюдженням кліщів та їх лабораторні дослідження по всій адміністративній території області. Щорічно збирається та досліджується від 8 до 10 тисяч кліщів, до 3% виявляється з позитивними знахідками. Окрім цього, лабораторією щорічно досліджується до 300 кліщів знятих з людей. Збудник захворювання – борелія, виявляються у 35-40%. З початку 2020 року лабораторією досліджено 28 кліщів знятих з людей, у 12 виявлено борелії, що становить — 43%.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити