Інститут серцево-судинної хірургії імені Амосова став першим учасником Всеукраїнської телемедичної платформи. Тепер лікарі Інституту зможуть контролювати стан післяопераційних пацієнтів, які продовжують реабілітацію в домашніх умовах.
Платформу створили "Vodafone Україна" і Українська асоціація розвитку інформаційних технологій у медицині, повідомляє прес-служба "Vodafone Україна".
Вона має 2 модулі. Перший - медичний портал MedBrama, що надає лікарям зручні інструменти для використання телемедицини в своїй щоденній практиці. Доступний виключно для лікарів. Другий модуль - безкоштовний мобільний додаток "Пошук лікаря", призначений для пацієнтів.
MedBrama допомагає лікареві розширити коло пацієнтів, економити час і зручно організувати робочий процес. У найближчій перспективі на порталі з'явиться можливість спільного обговорення фахівцями рідкісних або складних клінічних випадків. Для тих, хто планує надавати послуги в області телемедицини на платній основі, існуватиме система прийому платежів.
Щоб користуватися порталом, треба мати комп'ютер і доступ до Інтернету. Із моменту реєстрації лікаря на порталі MedBrama інформація про нього стає доступною користувачам "Пошуку лікаря". У ньому пацієнти можуть знайти потрібного фахівця за заданими параметрами (спеціальність, стаж роботи, назва клініки або за геолокацією), записатися на прийом, використовувати додаток як медичну картку, зберігаючи в особистому профілі необхідні файли.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні зростають ціни на алкоголь
У додатку є функція телемедичного контролю з боку лікаря. Завдяки їй пацієнт може підтримувати постійний online-зв'язок із своїм лікарем. Це особливо важливо, коли йдеться про хронічні захворювання, складні патології або післяопераційні випадки.
Інститут імені Амосова у рік приймає 30 тис. пацієнтів і робить 5 тис. операцій, при цьому 100% пацієнтів Інституту повинні з'являтися на повторну консультацію для контролю за процесом одужання.