image
 |  7 13 Лютого 2019 | 13:21

Всесвітній день радіо - історія свята

Всесвітній день радіо залишається одним з наймолодших свят – вперше воно було відсвятковане лише в 2012 році.

Навіть сьогодні, після появи і розвитку інтернету, радіо залишається в світі одним з найбільш затребуваних засобів масових комунікацій, інформації та спілкування людей. Воно є однією з головних ниток, що утворюють тканину інформаційного простору планети і зв'язують людство в єдине ціле. Навіть дивно, що люди, причетні до радіо настільки довго залишалися без свого власного свята. На щастя, сьогодні цей недолік виправлений, інформує Ukr.Media.

Історія

Вже минуло більше століття з моменту винаходу радіо і практичного застосування цього найважливішого засобу комунікації, Всесвітній день радіо залишається одним з наймолодших свят - вперше воно було відсвятковане лише в 2012 році, після прийнятої роком раніше спеціальної резолюції ЮНЕСКО.

Чому в якості дати свята Всесвітнього дня радіо (не плутати з окремим Днем радіоаматора і відзначається 7 травня виключно російським Днем радіо) обрано саме 13-е лютого? Аж ніяк не випадково. Правда, з винаходом радіо даний вибір ніяк не пов'язаний. Просто саме в цей день у вже досить далекому 1946 році в ефірі пролунали позивні «Радіо ООН», станція, яка до того моменту була спеціально змонтована безпосередньо в штаб-квартирі Організації. Тоді ж ЮНЕСКО закликало жителів всіх країн планети активно брати участь у заходах, присвячених Дню радіо, де б вони не знаходились і ким би не працювали. Адже якщо трудяться на радіо небагато (хоча по всьому світу це сотні тисяч людей), то користуються ним і слухають його практично всі.

Традиції

Звичайно, найактивніше відзначають професійне свято ті, хто має до нього безпосереднє відношення. Це:

  • службовці найбільших радіомовних корпорацій;
  • любителі-короткохвильовики;
  • військові радисти;
  • оператори радіостанцій геологічних партій і полярних станцій;
  • ведучі програм та журналісти;
  • радіотехніки, звукооператори та представники багатьох інших спеціальностей, пов'язаних з радіо.

Свято це має інтернаціональний характер. Неодмінно радисти відправляють величезну кількість радіограм з привітаннями колегам. На радіоканалах ж проходять значного обсягу серії передач, присвячені різним датам, розповідається про історію радіо в цілому і радіомовлення зокрема.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити