Про це повідомляє "Живи активно".
Причини підвищення температури у дітей
Час від часу «температурять» усі діти, це не страшно. У більшості випадків вже через кілька днів малюк повністю видужує.
Температура тіла взагалі рідко буває статичною. Вона може змінюватися кілька разів на день: знижується вранці і підвищується ввечері, коливається при фізичних навантаженнях та ін. А ось сильне підвищення – відповідна реакція організму на інфекцію: таким чином тіло намагається боротися з вірусами, бактеріями й іншими хвороботворними факторами, створюючи несприятливе середовище для них.
Важливо пам’ятати, що сама по собі температура – не хвороба, а симптом, для якого є кілька можливих причин:
- інфекція – різної складності (від застуди до менінгіту);
- реакція на навколишнє середовище – у новонароджених і маленьких дітей температура може підвищуватися через переохолодження або перегрів, оскільки їх організм ще не регулює теплопродукцію і тепловіддачу настільки добре, як у старшому віці;
- дитячі щеплення – підвищення температури може бути побічним ефектом вакцинації;
- прорізування зубів – як правило, коли у дитини ріжуться зубки, температура не підвищується більше 37,8°C. Якщо показники термометра вище, проблема не в зубах
Який термометр використовувати
Для дітей у віці до 3-х місяців найнадійніший спосіб вимірювання температури – цифровий ректальний термометр. Для дітей у віці від 3 до 6 місяців окрім ректального також можна використовувати термометр скроневої артерії. Для дітей у віці від 6 місяців до 4 років рекомендується використовувати такі термометри: оральний, скроневої артерії або електронний для вуха. Також підійде термометр для вимірювання температури під пахвами, але цей метод менш точний. Для дітей 4 років і старших можна використовувати будь-який термометр.
Який метод ви не обрали б, майте на увазі наступне:
- не слід міряти температуру після прийому ванни;
- під час вимірювання температури ніколи не залишайте дитину без нагляду;
- дезінфікуйте прилади перед застосуванням; не поспішайте збивати температуру (до 38°C), якщо стан дитини стабільний (немає ознак ускладненого дихання, судом при температурі, тривалого плачу та ін.).
Загалом, на гарячку вказують такі показники термометра: температура в роті – 37,5°С; ректальна температура – 38°C; температура під пахвами – 37,2°С. Але навіть це не дає відповіді на питання, чим саме захворів малюк. Наприклад, застуда теж може викликати досить високу температуру (38,9-40°C), в той час як серйозні інфекції, особливо у дітей раннього віку, можуть перебігати з нормальною або зниженою температурою (нижче 36,1°C). Тому варто звертати увагу не тільки на цей показник, але й на інші: частоту дихання, поведінку, спрагу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Збирають кошти на реабілітацію 3-річної волинянки
Детальніше тут: