image
 |  320 14 Грудня 2024 | 11:32

Як світові лідери дістаються нічними потягами до України: розкішні вагони та близько 10 годин дороги

За майже три роки з моменту повномасштабного російського вторгнення в Україну світові лідери звикли до десятигодинних нічних подорожей потягом до Києва. Зокрема, глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн відвідувала Україну у такий спосіб вісім разів.

Про це йдеться у публікації американської газети The New York Times, - пише NV.UA

Посадовиця розповіла журналістам, що коли бачить фото інших іноземних лідерів у Києві, наприклад, державного секретаря США Ентоні Блінкена, вона «добре розуміє їхню втому».

Через те, що цивільні авіарейси до України призупинені, потяги стали основним видом транспорту в країні. За останні два з половиною роки мільйони українців користуються «розгалуженою залізничною мережею країни» й світові лідери — не виняток, пише NYT.

Журналісти розповіли, що з перших місяців війни Укрзалізниця надає VIP-вагони для перевезення високопосадовців до та з країни. Ці вагони обладнані приватними спальнями, конференц-залом та кухнею, де провідники готують страви. NYT пише, що такі потяги стали «невіддільною частиною війни» й об'єднали багатьох світових лідерів.

«Усі вони [світові лідери] подорожували потягом вночі, з опущеними шторами, щоб мінімізувати ризик виявлення російськими дронами», — сказано у публікації.

Газета вважає, що українська влада також перетворила ці поїздки на «інструмент для здобуття підтримки». Зокрема через те, що гостям пропонують традиційні українські страви та книги про історію країни та її боротьбу під час війни, щоб поглибити їхнє розуміння ситуації. Після укладення важливих домовленостей у Києві українська влада інколи залишає подяки в купе.

«Іноді ці жести мають конкретні натяки. На початку минулого року, коли Україна закликала своїх західних союзників, зокрема Фінляндію, постачати танки Leopard, провідники потягу носили шарфи з леопардовим принтом під час візиту президента Фінляндії», — додала газета.

Як пояснив журналістам керівник із пасажирських комунікацій Укрзалізниці Олександр Шевченко, спільно з МЗС України вони намагаються вигадати певні натяки для світових лідерів.

NYT зазначає, що залізничний проєкт під назвою Залізна дипломатія розпочався із телефонного дзвінка до Шевченка 14 березня 2022 року. Тоді прем'єр-міністри Польщі, Чехії та Словенії хотіли відвідати Київ, щоб висловити свою підтримку. Шевченко разом із командою зібрали у Львові невеликий потяг із чотирьох вагонів і локомотива. Потім вони вирушили до Польщі, щоб зустріти прем'єр-міністрів на стартовій точці поїздки, розповіли журналісти.

У матеріалі також згадали оздоблення вагонів, яке може бути й розкішним. Зокрема, у люксових купе є золоті деталі на стінах і світильниках. Під час спільної поїздки до України в червні 2022 року лідери Німеччини та Італії жартували з президента Франції Еммануеля Макрона про кращі умови у його купе.

«Моє значно менш розкішне», — жартував до Макрона Маріо Драґі, тодішній прем'єр-міністр Італії.

Читайте також: Луцький зоопарк презентував свій традиційний календар на 2025 рік

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити