Кисневі або хлоровмісні відбілювачі – незамінна річ у побуті. Вони допомагають повернути первинну білизну одягу, постільним приналежностям, чудово прибирають стійкі забруднення та плями різного походження. Їх можна використовувати для замочування, ручного чи машинного прання – потрібно лише дотримуватися рекомендацій на пакуванні.
Для чищення, миття та дезінфекції
Однак відбілювач для білизни може стати в пригоді не тільки для прання й виведення плям. Досвідчені господині використовують його в побуті для розв’язання найрізноманітніших проблем. Ось лише декілька ідей:
- Для чищення килимів та оббивки меблів. Для цієї задачі підійде лише кисневий відбілювач. Хлоровмісний засіб через свою агресивність може призвести до порушення структури або втрати первинного кольору. Його використовувати не варто. Щоб видалити пляму або освіжити колір оббивки чи килимового покриття, необхідно приготувати робочий розчин із розрахунку 1 ст. ложка кисневого відбілювача на літр окропу. Порошок потрібно добре розмішати та дочекатися активного утворення піни, потім нанести на забруднену ділянку й акуратно потерти губкою або нежорсткою щіткою.
- Для чищення посуду та іншого кухонного приладдя. І знову вам знадобиться кисневий відбілювач. Засоби з хлором не підійдуть. За допомогою кисневого відбілювача можна за один раз відмити велику кількість посуду (наприклад, сковорідку, деко для духовки, форму для запікання, кришки, каструлі та чашки, що потемніли від багаторазового використання). Для цього потрібно взяти відповідний за розміром таз, налити в нього окріп та додати вибраний засіб (1,5–2 ст. ложки на літр). Посуд треба занурити в розчин і залишити до повного зникнення забруднень. Це може зайняти близько години. Потім його необхідно промити під проточною водою.
- Для дезінфекції сантехніки: унітазів, ванн, раковин. У цьому випадку найкращим варіантом буде саме «Білизна». З її допомогою можна позбутися не тільки забруднень та вапняних відкладень, а й неприємного запаху. Єдине, що від вас вимагатиметься, – це залити нерозбавлений засіб в унітаз або закриту пробкою раковину та залишити на ніч. Вранці потрібно змити великою кількістю води, і сантехніка засяє, як новенька.
- Для чищення керамічної плитки. Підійдуть обидва види відбілювача. «Білизну» потрібно розвести з водою, нанести на плитку та протерти її губкою або щіткою. Для обробки швів і позбавлення від чорноти необхідно взяти більш концентрований розчин. Якщо використовувати кисневий відбілювач, з нього та невеликої кількості окропу можна приготувати кашку, яку потрібно нанести на оброблювану поверхню.
- Для прочищення засмічень у ванній чи раковині. Для цього потрібно засипати 2 столові ложки кисневого відбілювача в зливний отвір. Потім повільно залити в нього 0,5 л окропу та почекати 30 хвилин, щоб засіб встиг подіяти й розчинити засмічення. Після цього потрібно ввімкнути холодну воду й ретельно змити залишки відбілювача з труби.
І це далеко не все. За допомогою відбілювача для білизни можна мити підлогу, двері, підвіконня, кухонні стільниці, дезінфікувати холодильник, обробляти іграшки та речі домашніх тварин. Головне – не захоплюватися та дотримуватися запобіжних заходів.
Що потрібно пам'ятати при використанні відбілювачів для білизни
Вибираючи відбілювач на avrora.ua, варто пам'ятати: навіть відносно безпечний засіб може зіпсувати річ та завдати шкоди здоров'ю, якщо з ним неправильно поводитися. Уважно вивчай інструкцію, дотримуйся дозування. Працюй тільки в рукавичках, особливо якщо маєш справу з концентрованим засобом.
Не варто поєднувати кисневий і хлоровмісний відбілювачі. Ефект це не посилить, але результат такого впливу може бути непередбачуваним.
Отже, нічого складного. При дотриманні цих рекомендацій відбілювач стане надійним помічником не тільки під час прання, а й у підтримці чистоти в будинку.