За результатами оновлення рейтингу інвестиційної ефективності областей Волинській області оновили рейтинг на рівні ineC, що відповідає рівню «вище середнього».
Про це повідомляє Рейтингове агентство «Євро-Рейтинг».
Як повідомляє «Євро-Рейтинг», оновлення здійснено за даними 4-го кварталу 2017 року. Перше місце залишилося за Полтавською областю, яка набрала 225 балів (на 6 більше, ніж квартал назад). Також у категорії ineА знаходяться Дніпропетровська та Харківська області, які піднялися на одну категорію вгору, продемонструвавши максимальну інвестиційну ефективність.
Висока інвестиційна ефективність (ineВ) зафіксована у трьох регіонів: Київської, Одеської, Вінницької областей. Одесити опустилися на одну сходинку, порівняно з третім кварталом. Кияни і вінничани піднялись угору.
Бальна оцінка інвестиційної ефективності Волинської області за 4-й квартал року становить 175 балів (для порівняння, оцінка за підсумками попереднього кварталу - 133 бали).
Загалом же вище середнього рівня розмістилося чотири області (Львівська, Волинська, Херсонська та Запорізька). Це на два регіони менше, ніж у липні-вересні 2017 року. Втрати пов'язані з погіршенням результатів Івано-Франківської та Рівненської областей. Заміною виступили: Вінницький регіон (поліпшення результатів) та Запорізький (погіршення показників).
Разом із тим, «Євро-Рейтинг» вважає, що наявний дисбаланс між оцінкою інвестиційної активності і оцінкою соціально-економічного ефекту вказують на те, що частина областей із верхньої частини може не зберегти свої позиції. В першу чергу, мова йде про Херсонську, Волинську та Запорізьку областях. І якщо остання може компенсувати частину втрат за рахунок подальшого зростання інвестиційної активності, то перспективи двох перших виглядають не такими райдужними.
Як відзначають у «Євро-Рейтингу», порівняно високий результат Херсонського і Волинського регіонів пов'язаний, у першу чергу, з високими темпами зростання (при середніх або нижче середніх значеннях) показника в розрахунку на душу населення. Як правило, подібний результат області демонструють протягом шести-дев'яти місяців. Потім ефект «високого приросту» закінчується. Це означає, що вже за підсумками першого півріччя 2018 року Херсонська та Волинська області можуть переміститися в середину списку.
До слова, за підсумками 12 місяців 2017 року, за підрахунками того ж агентства, Волинська область посіла 11-е місце в рейтингу, набравши 156 балів і закінчивши рік у «середнячках» рейтингу. Найближчі сусіди по рейтингу за підсумками року - Рівненська область (157 балів), Черкаська (156), Закарпатська (152) і Тернопільська області (149 балів).