Заступниця міністра охорони здоровʼя Марина Слободніченко заявляє, що якщо прописати європейські стандарти для питної води в Україні, то це одразу по всій країні призведе до того, що в нас немає питної води, а лише - технічна.
Про це вона розповіла в інтервʼю Українським Новинам.
"Як приклад - одне з важких питання питної води. Тобто, якої якості в Україні має бути питна вода. ЄС вимагає від нас прописати це на рівні законів, щоб врегулювати дотримання певних стандартів питної води. Якщо ми зараз це пропишемо, як того хоче ЄС, то це одразу по всій країні призведе до того, що в нас немає питної води, а лише - технічна", - розповіла посадовиця МОЗ.
Відповідно, за її словами, у випадку такого сценарію, якщо споживач користується технічною водою, то він має сплачувати за неї меншу вартість.
Відтак, як пояснила Слободніченко, впадуть тарифи на воду, а значить будуть ненадходження до бюджету.
"Щоб привести у відповідність до європейських ці стандарти, потрібно не просто написати їх на папері, а реалізувати в країні. І це велике питання. Скільки часу та коштів це потребує? Це питання не одного року. І таких питань багато", - пояснила заступниця міністра.
Як повідомляли Українськi Новини, київська влада зробила заяву щодо якості питної води у столиці через забруднення росіянами річки Сейм. У Києві готують план дій на випадок погіршення якості води через забруднення Десни.
Читайте також: Волинська митниця виставила на торги пластилін і акварелі російського виробництва