image
 |  2 7 Грудня 2017 | 12:21

Єврокомісія подала до суду на Польщу за відмову приймати біженців

Єврокомісари офіційно вирішили подати позов проти Польщі за відмову приймати біженців.
Про це 07 грудня 2017 року повідомляє сайт «Polskie Radio».
Сьогодні Єврокомісія вирішила подати позов проти Польщі до Суду Європйеського Союзу за відмову приймати біженців. Брюссель подав у цій справі до суду також на Угорщину та Чехію.
Як наголосив віце-президент Єврокомісії Франс Тіммерманс, Брюссель продовжує сподіватися, що Польща, Угорщина та Чехія приймуть біженців згідно з програмою переселення.
Неприпустимо казати, що це не наша проблема, - заявив він.

Йдеться про нереалізовані рішення, прийняті восени 2015 року, про прийняття Європейським Союзом 160 тисяч осіб з таборів у Греції та Італії, а також про розміщення їх у країнах ЄС.
Рішення тоді підтримала більшість держав. Проти були Чехія, Словаччина, Угорщина та Румунія. Попередній польський уряд Еви Копач підтримав рішення більшості та погодився, аби до Польщі спочатку прибуло понад шість тисяч осіб.
За відмову прийняття біженців Єврокомісія відкрила у червні провадження проти Польщі у справі порушення законодавства Спільноти. Програма переселення була розписана на два роки, термін її дії закінчився у вересні цього року. Однак Комісія не відмовилася від провадження.
Єврокомісія визнала, що потрібно дотримуватися євросоюзного законодавства і тому, після попередніх двох попереджень, надісланих до Варшави, сьогодні вона вирішила подати позов до Європейського суду у Люксембурзі. Наразі Брюссель не вимагає введення штрафних санкцій, але якщо Суд ЄС підтримає інтереси Єврокомісії, а Польща продовжуватиме відмовлятися приймати біженців, тоді вона може подати заяву про введення фінансових санкцій. Вся процедура може тривати декілька років.
Польський уряд у листі просив Єврокомісію припинити провадження. Варшава мотивувала відмову приймати біженців міркуваннями безпеки. Польський уряд наголошував, що міграційна політика – це право кожної держави і сповістив, що готовий захищати свої інтереси у Європейському суді. Польща також підкреслювала, що вона показує солідарність під час міграційної кризи, контролюючи зовнішні кордони ЄС і готова допомагати людям у таборах за межами Спільноти.
Зі 160 тисяч осіб в ЄС було переселено понад 30 тисяч біженців. Тільки декілька країн Спільноти дотрималися своїх зобов’язань або було близькими до виконання рішень, прийнятих два роки тому.
Раніше євросоюзні чиновники заявляли, що якщо Польща, Угорщина та Чехія вирішать прийняти біженців, то Брюссель відкличе позов з Суду ЄС.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити