Старі автомобільні покришки — невід’ємний елемент українського урбаністичного ландшафтного дизайну. Ледве не в кожному дворі сьогодні можна побачити шини, які дехто чомусь вважає чудовими прикрасами свого прибудинкового простору. Шини – і розвага для дітей, і захист для городів, які у місті заборонені, і огорожа території, і обмежувачі у проїздах до будинків. Але епохи минають, тому і ця традиція уже підходить до кінця.
Про це пишуть луцькі муніципали на сторінці у facebook.
Народних гумових парканів так багато, що часом навіть не зрозуміле їхнє призначення. Разом з тим, вживані шини – це високотоксичні небезпечні відходи, які потребують особливої утилізації. До їх складу входять більше 120 різних хімічних речовин (ізопрен, бутадієн, стирол та багато інших) і вони здатні негативно впливати на здоров’я людини та викликати ряд небезпечних хвороб. Гума виділяє небезпечні сполуки під час нагрівання чи контакті з водою.
Минулого року міська влада Києва, вивезла із прибудинкових територій житлових будинків та вулиць міста понад 35 тисяч старих автомобільних шин.
18.01.2022 року виконавчим комітетом Луцької міської ради прийнято рішення Про перелік природоохоронних заходів на 2022 рік, який передбачає вивіз та утилізацію з територій освітніх закладів Луцька понад 2 тисяч автомобільних шин.
Департамент муніципальної варти в свою чергу вивозитиме старі автомобільні шини із дворів багатоповерхівок та вулиць міста Луцька.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Луцьку псевдожебрак перебрався на нову локацію (ВІДЕО)
Слід зазначити, що автомобільні шини в деяких випадках дійсно захищають зелені зони та квітники у дворах від паркохамів, які полюбляють на них ставити свої автомобілі. В таких випадках, на місці старих шин можна висадити живопліт (огорожа з кущів), який слугуватиме бар’єром та стане зеленою окрасою двору.