Про це 02 лютого 2018 року повідомляє сайт «DT.UA».
Заявою про те, що Україна має намір продати дві «вишки Бойка», генпрокурор Юрій Луценко підриває позицію української держави в міжнародних судах.
Про це DT.UA заявило джерело в українській групі юристів, що займаються супроводом справи в рамках позову проти Росії щодо порушення Російською Федерацією положень Конвенції ООН з морського права.
Ми постійно повторюємо, що Росія заблокувала доступ до її ресурсів і незаконно конфіскувала українські самопіднімальні бурові установки, розташовані на території Одеського, Голіцинського, Архангельського і Штормового газоконденсатних родовищ. При цьому Луценко заявляє, що Україна збирається продавати «вишки Бойка». Де ж логіка? Подібними заявами генпрокурор підриває позицію української держави в міжнародних судах. Продаж цих вишок буде мати негативні наслідки для наших позовних вимог в Арбітражному трибуналі за позовом України проти Росії щодо порушень РФ положень Конвенції ООН по морському праву, — заявило джерело, вказавши на те, що Україна повинна подати свій меморандум в Арбітражний трибунал вже 19 лютого.
Заява Луценка не просто надає аргументи російській стороні щодо відсутності порушень в її діях, але і дає можливість Арбітражному трибуналу відхилити позовні вимоги України, — зазначило джерело.
Співрозмовник DT.UA також нагадав, що «вишки Бойка» фігурують і в претензії «Нафтогазу» до Росії в рамках позову, розглянутого Міжнародним трибуналом при Постійній палаті Третейського суду в Гаазі згідно з українсько-російською угодою про заохочення та взаємний захист інвестицій.
Заява Луценка боляче б'є і по позиції «Нафтогазу», практично нівелюючи його шанси на виграш, — зазначило джерело.
Як зазначив співрозмовник DT.UA, слова Луценка про те, що покупець після вчинення правочину може спробувати повернути у власність вишки або стягнути кошти за їх вилучення у законного власника з керівництва окупаційної влади або Росії, суперечать логіці і свідчать про нерозуміння правових наслідків таких дій.
За словами речника МЗС України Мар'яни Беци, до якої DT.UA звернулося за коментарями, українське зовнішньополітичне відомство не було обізнане про плани ГПУ щодо продажу «вишок Бойка».
Раніше генпрокурор України Юрій Луценко заявив про те, що Україна може продати захоплені Росією «вишки Бойка» для стягнення через міжнародні суди.
Нагадаємо, саме завдяки DT.UA і журналістам Олексі Шалайскому і Юрію Ніколову у травні 2011 року стало відомо про те, що державна компанія «Чорноморнафтогаз» придбала за приблизно за 800 млн доларів дві самопідйомні бурові установки (СПБУ). Їх називають «вишками Бойка» на честь колишнього міністра енергетики Юрія Бойка. Зараз він є народним депутатом від «Опозиційного блоку». ГПУ розслідує скандальну закупівлю вишок «Чорноморнафтогазу», Бойко проходить як свідок.
У 2014 році бурові установки та інше майно української державної компанії «Чорноморнафтогаз» було захоплено Росією під час анексії Криму.