image
 |  7 7 Червня 2020 | 12:00

Зелені святки 2020: чого не можна робити в цей день?

За три дні до Трійці відзначається народне свято Семик, або Русалчин Великдень, Трійця померлих, Зелені святки. 2020 року цей день припадає на 4 червня.

У наших предків він вважався головною межею між весною та літом, в цей час проводили різні ритуали прощання з весною, вітали літо і початок літніх польових робіт. Також поминали померлих не своєю смертю: тих, хто закінчив земний шлях раптово або від руки вбивці. Детальніше про свято, його історію, традиції та прикмети.

Семик: історія свята

Семик відзначається за три дні до Трійці та являє собою незриму межу між весною та літом. До прийняття християнства на Русі це свято вважалося одним з головних днів у році, до нього готувалися заздалегідь. З приходом православ’я Семик не припинили святкувати: адже одним з головних звичаїв цього дня було поминання померлих.

Так, у Русалчин Великдень поминали батьків, а також померлих не своєю смертю: потопельників, самогубців, нехрещених, грішників, що не розкаялися, п’яниць, відьом та чаклунів. За повір’ям, їхні душі застрягали між світами і ставали слугами нечистої сили.

Більш того, Семик є унікальним поминальним днем, коли можна замовити панахиду за померлими не своєю смертю і тими, кого з тих чи інших причин не відспівували при похованні.

Семик до прийняття християнства вважався одним з головних днів у році

Традиції на Зелені святки

У Зелені свята прийняті були різноманітні обряди та пісні, присвячені посівам і родючості. Додому приносили гілки берези та перші квіти, які висушували й зберігали в затишному місці увесь рік.

Із зібраного на Семик листя дерев плели вінки, клали їх у горщики, у які висаджували розсаду капусти: вважалося, що троїцькі рослини наділені магічними властивостями.

Також цього дня ходили на кладовища, щоб прикрасити могили предків гілочками берези і влаштувати поминальне частування.

Завершували Зелені святки обрядом прощання з весною, який міг проводитися з опудалом із соломи: його закопували в землю, спалювали на багатті або кидали в річку.

Традиції в Зелені святки були пов'язані з обрядами, присвяченими землі та природі

Прикмети на 4 червня

Якщо посіяти в Семик ячмінь, він дасть хороший урожай.

Сильна ранкова роса 4 червня – до гарного врожаю хліба і диких ягід.

Голосно квакають жаби або веселий щебет птахів 4 червня – на гарну погоду без дощів.

Багато павуків та оводів 4 червня – до гарного врожаю огірків.

Що не можна робити в Зелені святки

У Семик за прикметою краще відмовитися від будь-якої домашньої роботи, особливо тієї, що пов’язана з водою. Не можна мити, прати, полоскати, купатися, краще взагалі триматися подалі від води, щоб не накликати потопельника.

Не можна шити.

Не рекомендується починати велику роботу.

Не можна на самоті ходити в ліс на Зелені святки.

Джерело: Обозреватель

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити