image
 |  11 7 Квітня 2024 | 17:21

Зняли ікони: на Волині впорядковують храм після переходу до ПЦУ

Жителі Старовижівської громади на Волині взялися наводити лад у храмі святих Кирила і Мефодія, парафія якого перейшла з УПЦ МП до ПЦУ.

Про це Суспільному розповіла місцева жителька Світлана Гайда. З її слів, коли в церкві зрізали замки та людям вдалося потрапити всередину, виявили, що частини ікон і церковного начиння не стало.

«Прибираємо біля церкви, готуємось до Пасхи. От стрижемо самшит. Хочемо навести порядок, бо бачите, та церква занедбана за ці роки, нею ніхто не опікувався. Треба трохи налагодити все», – сказала волинянка.

Збори про перехід до Православної церкви України провели в січні 2024-го, розповіла жителька села Поліське Тамара Мазурик. Після цього перереєстрували релігійну громаду.

«У Поліському 175 людей проголосували за і в Брунетівці 125. Це 95% жителів», – зазначила волинянка.

Храм святих Кирила і Мефодія розташований у селі Поліське, його відвідують і жителі сусіднього села Брунетівка. Місцевий житель Петро Максимець був серед тих, хто в 1991 році почав будувати цю церкву. З його слів, колишній настоятель з УПЦ МП не хотів пускати до храму.

«Йому дзвонили, щоб відчинив храм, але сказав, що я помилився номером, і далі трубку не брав. Ну ми взяли болгарку та зрізали замки... За 30 років щось надбали, а забрав багато», – сказав чоловік.

Жителька села Брунетівка Любов Пірожик розповіла: радіє, що церква тепер має свого настоятеля.

«Це почерк «русского міра»: прийти, знищити та піти. Навіть коробку розпайочну – і ту зняли! Думаю: занесу тисячу, а та тисяча прилетить і чийогось сина вб'є. Я перестала ходити до церкви, а тепер, дякувати Богу, маємо свого отця», – сказала волинянка.

Новий настоятель храму отець Олександр Добровольський зазначив, що з приводу зникнення церковного майна в поліцію не зверталися. З його слів, храм необхідно пофарбувати, зробити додаткове освітлення і докупити церковне начиння.

«Практично ті ікони, що були, усі зняли. Видно тінь на стіні, що була там ікона, а її немає зараз, і з іншого боку. Будемо з часом усе відновлювати», – сказав отець Олександр.

Односельчани-військовослужбовці зраділи переходу в Православну церкву України, розповіла місцева жителька Ніна Тищук. Жінка розповіла, що зателефонувала племіннику Андрію, який нині на службі, та повідомила про перехід до ПЦУ.

«Ми перейшли в українську церкву. Він каже, що правильно робимо, щоб «рускім духом» ніде і не пахло», – додала волинянка.

Настоятель храму Олександр Добровольський зазначив: раніше церковний хор співав російською, нині ж разом будуть служити та співати українською.

«Людям було дивно, що можна почути службу нормальною мовою», – сказав отець Олександр.

Окрім церкви в селі Поліське, отець Олександр править ще в одній церкві Старовижівської громади, що в селі Мизове.

«Це наша українська церква, і прапор України майорить. Плануємо і біля тої церкви поставити, щоб була ідентифікація, що ми український народ, визнаємо свою Україну та молимося українською мовою», – додав священник.

Загалом на Волині від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну 77 релігійних організацій перейшли з УПЦ МП до ПЦУ, розповів завідувач сектору з питань релігії та національностей Волинської облдержадміністрації Василь Гайдук. Він додав, що цього року таких парафій було дев'ять.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Суд вперше визнав законним перехід громади з УПЦ МП до ПЦУ

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити