image
17 Червня 2018 | 18:01

Краще, щоб ти прийшов до храму, ніж тебе туди принесли, – Митрополит Луцький і Волинський Михаїл (ВІДЕО)

Митрополит Луцький і Волинський Михаїл укотре нагадав про місію людини.
Про це 17 червня 2018 року «ВолиньUA» повідомили в Управлінні Волинської єпархії Київського Патріархату.
[embed]https://youtu.be/DDVQFtroNas[/embed]
Про це владика говорив під час проповіді в неділю 3-тю після П’ятдесятниці на завершення Божественної Літургії у кафедральному соборі Святої Трійці.
«Світильником тіла є око. Отже, якщо око твоє буде чистим, то і все тіло твоє буде світлим; коли ж око твоє буде нечистим, то і все тіло твоє темним буде. Отже, якщо світло, що в тобі, є темрявою, то яка ж тоді тем­рява?» (Мф. 6.22–23). Пояснюючи ці євангельські слова з недільного читання, архієрей зазначив, що наша віра – це не вигадана, штучна істина. Це те, що людина може осягнути лише серцем. Адже око,в цих словах є образом розуму, який часто затьмарюється матеріальними благами. А під впливом цього душа втрачає шлях до Царства Небесного.
Високопреосвященний звернув увагу, що першими, для кого проповідував Христос, були рибалки, тобто прості люди, а не вчені, філософи. Бо проста людина приймає істину серцем і відчуває її, а не намагається розтлумачити її філософським ученням. Саме це і є чистота віри – переконує керуючий єпархією.
Також митрополит Михаїл провів аналогію із сьогоденням. У світі інформаційних технологій ми маємо доступ практично до будь-якої інформації. Але ввівши у пошуковому вікні «Google» запит «Як спастися?», ми отримаємо безліч порад, але ніде не буде вказано шлях до Царства Небесного, каже владика. А все тому, що лише наше сприйняття віри серцем може вказати дорогу до спасіння. Є лише одна істина, яка допоможе людині потрапити до Царства Небесного: постійне життя із Господом.
Про зв’язок із Богом варто пам’ятати завжди і намагатися підтримувати його. Адже «краще, щоб ти прийшов до храму, ніж тебе туди принесли», – підкреслив владика Михаїл.

Вас також може зацікавити