image
14 Травня 2018 | 18:21

Митрополит Луцький і Волинський Михаїл очолив Божественну Літургію в храмі Оздова (ВІДЕО, ФОТО)

13 травня з нагоди 10-річчя освяти церкви Вознесіння Господнього в цьому селі Луцького районного деканату митрополит Луцький і Волинський Михаїл очолив Божественну Літургію.
Про це 14 травня 2018 року «ВолиньUA» повідомили в Управлінні Волинської єпархії Київського Патріархату.
[embed]https://youtu.be/BO4PDlwxjGY[/embed]
Торжество відбулося в неділю 6-ту після Пасхи.
Вітаючи громаду зі святом, високопреосвященний зазначив, що ювілей – це лише привід зібратися. А радіємо ми сьогодні тому, що парафія змінилася. За цей час вдалося не лише розбудувати храм й підтримувати його. Зростаючи у радянському суспільстві, де пропагували атеїзм, у людей укоренився страх щодо будівництва храмів. Але зараз любов до Бога перемогла цей страх. І жива віра допомогла не лише збудувати церкву (вона – лише стіни), а наповнити її вірянами, які зростають у благочесті. Адже «християнином стаєш не по свідоцтву про народження», а за своєю сутністю, підкреслив керуючий єпархією.
Разом із владикою служили: декан протоієрей Володимир Присяжнюк, настоятель парафії протоієрей Сергій Січкар, духовенство місцеве та з Рівненської єпархії.
На завершення Відправи владика вручив церковні нагороди Іванові Рудецькому, Олексієві Столяруку та іншим активним парафіянам.
Із переказів старожилів відомо, що в Оздові було втрачено дві церкви: перша, стоячи на краю болота, пішла під землю, другу спалили німецькі нацисти. Новий храм православна громада зводила протягом 1994–1996 рр., далі проводили внутрішні роботи, а 5 червня 2008 р. тоді ще єпископ Луцький і Волинський Михаїл освятив цей Божий дім.

Вас також може зацікавити