image
13 Червня 2018 | 19:04

Можновладці намагаються розвалити 130 резонансних справ щодо топ-корупції

У Венеціанській комісії Ради Європи не наполягали на включенні в закон про Антикорупційний суд суперечливої норми про те, щоби справи проти корупціонерів, які вже спрямовані до суду, не підлягали апеляції у новоствореному Вищому антикорупційному суді (ВАС).
Про це в коментарі сайту «Європейська правда» повідомив секретар Венеціанської комісії Томас Маркерт.
З боку Венеціанської комісії не було такої вимоги, - заявив він, коментуючи інформацію про дану норму, що з’явилася у середу в українських ЗМІ.

Як відомо, у підписаному та опублікованому законі «Про Вищий антикорупційний суд» виявилася норма про те, що кримінальні справи, які вже наразі спрямовані до суду першої інстанції, не підлягають перегляду у апеляційній палаті ВАС. Апеляцію по цих справах мають розглядати загальні суди, навіть якщо ВАС на той момент вже запрацює. Ця правка виводить з розгляду ВАС всі нинішні резонансні справи щодо топ-корупції; на розгляд майбутні антикорупційних суддів надходитимуть лише майбутні справи.
Детальніше про дану правку та про обставини її появи – читайте в блозі народного депутата Мустафи Найєма, де він зокрема зазначає:
По-перше, в жодному офіційному документі або релізі Венеціанської комісії такої вимоги немає. По-друге, ця версія змін не була відображена в таблиці до другого читання, яку ви можете самі знайти на офіційному сайті Верховної Ради.
Тобто, парламент не розглядав і не міг голосувати за редакцію цієї норми, а голосував за те, щоб справи НАБУ розглядалися в Антикорупційної палаті ВАСУ.
Чесно кажучи, цей невеликий абзац дозволить апеляції по всіх справах НАБУ, які зараз в судах і будуть передані в суди загальної юрисдикції до запуску Антикорупційного суду, розглядати в діючих корумпованих судах. Це може торкнутися Миколи Мартиненка, Романа Насирова, Геннадія Труханова, Олександра Онищенко, Борислава Розенблата і т.д. Всього близько 130 (!) справ.

У Страсбурзі досі чекають на офіційний переклад закону англійською, що дозволить визначити детальнішу позицію щодо конкретних норм.

Вас також може зацікавити