image
6 Липня 2018 | 20:28

Сезон волинської чорниці: діти назбирують за день на 400 гривень

На усіх волинських ринках можна купити смачну і корисну чорницю. Багато ягоди потрапляє на реалізацію з Камінь-Каширського району Волині.
Про це пише "Район.Камінь-Каширський" із посиланням на «Лісівник».
«За раз можемо з чоловіком назбирати 30 кілограмів чорниці. Їздимо до лісу мотоциклом. Є багажник і для двох відер прилаштували спеціальну підставку», — розповідає 61-річна Галина Мельник із села Рудка-Червинська Камінь-Каширського району на Волині.

Пані Галина продовжує:
«Люди збирають чорницю з 7:30 до 17:00. Їдуть до нас і з навколишніх районів, бо в лісі багато ягідників. Не лише легковими машинами. А й на тракторах, вантажівках. Поставлять у кузові лави, як колись їздили на поле. Сідають майже 40 людей. Але найбільше добираються кіньми. На віз поміщаються до 10 осіб. Беруть із собою родичів, дітей, сусідів, друзів. Новачки рвуть чорницю руками. Хто вже не перший рік, збирають спеціальними гребінками. Дехто заходить у глибину лісу на кілометрів 10, щоб знайти більше ягід. У лісі повітря чисте, пташки співають. Тільки немає часу цим любуватися. Кожен поспішає, щоб був грошовий результат», — продовжує Галина Порфирівна.
З її слів, дитина за день може назбирати ягід на 400 гривень. Дорослі - вдвічі більше. А хто швидкий у руках, то і втричі.
«Ми з чоловіком збираємо до часу дня. На більше не вистачає сил. Та й худобу дома треба годувати. Чорницю здаємо оптовикам. Під'їжджають під самий двір. Або родичам чи знайомим, які везуть у приймальні пункти району. За кілограм платять 40 гривень. Якщо ягоди крупні, то можна й 50 вторгувати», - додає пані Галина.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Ягоди в темі: скільки заробляють на чорниці волиняни? (ВІДЕО)

«Моя дочка з дітьми навіть по 55 гривень здавала. Є сім'ї, які за день заробляють по 3 тисячі. Дехто за сезон має по 20 тисяч гривень. Потім витрачають на нову техніку: холодильники, морозильні камери, пральні машини. Сім'ї з дітьми з цього заробітку одягають малих у школу. Школярі збирають ягоди з великим бажанням. Купляють телефони чи планшети, на які в батьків не вистачає грошей. А пенсіонери розтягують заробіток до наступного року. Хтось відкладає гроші, щоб заплатити за комбайн або трактор, коли збирають урожай, на обробіток землі. Купляють поросят, цукор, борошно мішками. Ми з чоловіком заплатимо за комбайн восени, щоб змолотити зерно. Решту витратимо на продукти й комунальні послуги. Трохи ягід наклали в морозилку, наробили желе на зиму. Воно смачне», — розповідає Галина Мельник.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки коштують ягоди на луцьких ринках?

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити