image
20 Серпня 2018 | 14:52

Скільки українці заплатять за держборг країни

У червні 2018-го держборг України становив $76,3 млрд. У найближчі півтора роки потрібно повернути майже $10 млрд валютного боргу. Загалом кожен українець винен близько $1,8 тис.
Близько 60% від суми - зовнішні запозичення. Йдеться про $47,2 млрд. Це у 2,6 рази більше поточного рівня валютних запасів країни, пише LIGA.net.
До $47,2 млрд зовнішніх запозичень входять $9,6 млрд гарантованого державою боргу. Решта - прямий борг у вигляді єврооблігацій і позик у міжнародних організацій. Останні становлять $16,6 млрд.
Близько $4,3 млрд — це внутрішні запозичення в іноземній валюті.
Водночас не всі борги мають безпосередній вплив на бюджет країни. Так, близько $6,8 млрд – це борг НБУ перед МВФ. Його виплачуватимуть за рахунок коштів із золотовалютних резервів України. Щоправда зниження рівня резервів створює ризик для збереження фінансової стабільності країни.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Близько 50 тисяч українців втратять субсидії

Борг у національній валюті становить близько 625 млрд грн. Це майже 30% загального державного боргу.
З них 56% знаходиться у власності Нацбанку, 36% - у власності державних банків. Лише 8% тримають комерційні банки, українські фізособи і юридичні компанії.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити