image
4 Жовтня 2018 | 18:06

У мерії вважають, що Луцьк несправедливо внесли до ТОПу найбільш забруднених міст

У луцькій мерії вважають, що обласний центр вкотре потрапив до рейтингу міст з найбільш забрудненим повітрям через необ’єктивні дослідження.
Про це «Першому»розповіли у відділі екології Луцької міської ради.
Громадська організація «Зелений фонд» склала рейтинг міст за рівнем забруднення повітря у першій половині 2018 року. Активісти скористались даними спостереження Національної гідрометеослужби України.
Так, комплексний індекс забруднення атмосферного повітря у Луцьку становить 12,2. Вище лише в Одесі (13,1) та Маріуполі (13,6). При цьому в інших містах Західної України рівень забруднення в два-три рази нижчий.

Раніше Луцьк потрапив до схожого рейтингу, який склало видання «Слово і діло».
Натомість у луцькій міській раді такі дані спростовують. Головний спеціаліст відділу екології Олег Гелета переконує, що повітря у Луцьку чистіше, ніж у більшості вказаних міст.
«У Луцьку беруть проби повітря за сімома показниками, а в Маріуполі і Запоріжжі, які мають розвинену промисловість, перевіряють лише п’ять показників. Ми хочемо бачити чітку картину, а в багатьох містах не беруть до уваги, наприклад, забруднення формальдегідом. Навіть, якщо в них буде перевищення у сто разів, вони цього не побачать», - розповів посадовець.
«Ніяких критичних перевищень і забруднень атмосфери у нас немає. Тільки через бюрократію Луцьк поступається іншим містам, але на стан здоров’я лучан це ніяк не впливає», - додав Олег Гелета.
Зі слів еколога, рівень забруднення повітря у Луцьку з кожним роком падає через те, що закриваються виробництва. Так, якщо у 2010 році фахівці зафіксували 1028,4 тонни викидів у повітря, то у 2017 – 792,4 тонни.
Повітря у Луцьку перевіряють на трьох постах гідрометеослужби. Вони знаходяться на вулицях Рівненській, Шопена і Конякіна. Проби відбирають цілодобово.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Депутат Волинської облради розважається рибалкою в Туреччині (ФОТО)

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити