image
13 Червня 2018 | 12:52

Європарламент проголосував за мільярд для України

Європейський парламент переважною більшістю голосів підтримав надання Україні четвертої програми макрофінансової допомоги обсягом 1 млрд євро.


Голосування законодавчої резолюції відбулося у середу в Страсбурзі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.
Рішення підтримали 527 депутатів, 124 були проти і 29 утрималися.
У пояснювальній записці до проекту резолюції доповідач з цього документа польський депутат Ярослав Валеса відзначає, що Європарламент повинен погодитися із пропозицією Єврокомісії виділити України 1 млрд євро макрофінансової допомоги у формі позик.
Водночас керівні інституції ЄС висувають Україні ряд умов для цього.
Читайте також: На карті Європи з’явиться нова країна
Європарламент, Рада ЄС та Єврокомісія підкреслюють, що подальша макрофінансова допомога буде прив’язана до прогресу у боротьбі з корупцією в Україні. Зокрема, йдеться про створення автоматичної системи перевірки електронних декларацій посадовців, відкриття реєстрів кінцевих бенефіціарів компаній, а також створення спеціалізованого антикорупційного суду згідно з рекомендаціями Венеціанської комісії.
Як повідомляв Укрінформ, на початку березня Єврокомісія затвердила і внесла пропозицію щодо започаткування нової (четвертої) програми макрофінансової допомоги України обсягом до 1 млрд євро з метою економічної стабілізації та проведення структурних реформ.
Верховна Рада 7 червня ухвалила закон про Вищий антикорупційний суд України. Президент Петро Порошенко підписав його 11 червня.

Вас також може зацікавити