image
23 Липня 2018 | 07:11

Затриману в США шпигунку фінансував мільярдер із Росії

Росіянка Марія Бутіна, яку в США звинуватили в агентурній діяльності, отримувала фінансову допомогу від російського мільярдера Костянтина Ніколаєва.
Про це повідомляє "Вголос" із посиланням на The Washington Post.
Під час слухань у комітеті Сенату США з питань розвідки Бутіна заявила, що Ніколаєв фінансував організацію Право на зброю, яку вона заснувала.
Представник російського бізнесмена підтвердив, що Ніколаєв контактував із Бутіною в 2012-2014 роках, проте не відповів, чи допомагав їй фінансово.
В обвинувальному акті проти росіянки йдеться про “відомого російського бізнесмена з тісними зв’язками з адміністрацією президента США”. Ім’я бізнесмена у документі не вказали, однак назвали його статок за версією Forbes — 1,2 мільярди доларів. Це число збігається зі статком Ніколаєва.
Костянтин Ніколаєв — генеральний директор групи Н-Транс та співвласник оператора залізничних перевезень Globaltrans. Його син Андрій навчається в США і був волонтером передвиборчої кампанії Дональда Трампа.
Як відомо, 15 липня в столиці США затримали громадянку Росії Марію Бутіну, яку підозрюють у спробі вплинути на політику Вашингтона за вказівкою високопоставленого чиновника з Кремля.
Згодом її звинуватили у діяльності в ролі іноземного агента без відповідної реєстрації.
Марія Бутіна - членкиня правління організації Право на зброю. Вона була у складі російської делегації на Національному молитовному сніданку в США, на якому виступав Дональд Трамп.

Вас також може зацікавити