image
2 Лютого 2018 | 18:42

З’явилася заява Міжнародної Освєнцімської ради через закон про ІНП

В заяві написано, що «нові нечіткі норми викликають обґрунтований острах про обмеження свободи у відкриванні істини про Голокост».
Про це 02 лютого 2018 року повідомляє сайт «Polskie Radio».
Міжнародна Освєнцімська рада виступила з заявою щодо спору довкола оновленого закону про Інститут національної пам’яті. Ґроно, до якого входять, зокрема, колишні в’язні, а також історики, та яке функціонує при прем’єрі Республіки Польща, зазначає, що «з величезною стурбованістю спостерігає за спором» щодо зміни цього закону.
В заяві написано також, що «нові нечіткі норми викликають обґрунтований острах про обмеження свободи у відкриванні істини про Голокост». Разом з цим члени ради не втрачають надії на діалог між зацікавленими сторонами. Тут не йдеться про якісь інтереси або про гнилий компроміс. Йдеться про те, аби тоді, коли починає підводити комунікація і довіра, зібратися за одним столом, порозмовляти і пояснити один одному всі питання та знайти такі рішення, котрі означатимуть найвищу повагу до історичної істини і до пам’яті про всі жертви, - каже Марек Зайонц, секретар Міжнародної Освєнцімської ради.

В документі рада зазначає, що протягом багатьох років вона підтримувала та сама брала участь у боротьбі з неправдивими формулюваннями про «польські концтабори».
Вже тиждень триває дипломатичний спір між Польщею та Ізраїлем. Причиною його став прийнятий тиждень тому Сеймом і два дні тому Сенатом оновлений закон про Інститут національної пам’яті. Ним передбачається покарання у вигляді штрафу або ув’язнення для тих, хто приписуватиме Польщі співвідповідальність за злочини гітлерівців під час ІІ світової війни. Міністерство юстиції, яке підготувало даний законопроект, пояснює, що йдеться про захист доброго імені Польщі.
Ізраїльська влада протестує, бо вважає, що положення оновленого закону становлять фальсифікацію історії.
Раніше ми повідомляли, що новий закон про ІНП розкритикували понад 100 польських інтелектуалів, митців та громадських діячів, що мають незаперечну повагу у суспільстві.
Закон чекає на підпис Анджея Дуди. Наразі невідомо, яке рішення прийме президент.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити