image
 |  23 13 Березня 2019 | 09:44

6 шкідливих харчових звичок родом з СРСР

Дефіцит давно позаду, але ми чомусь все одно продовжуємо це робити.

Про це пише Волинь 24

1. Готувати дивні салати

Ні, Вам правда подобається на кожне свято їсти оселедець під шубою? У супермаркетах можна купити продукти зі всього світу, але ми все одно чомусь продовжуємо споруджувати майонезні монстри із солоних огірків, ковбаси і сухариків. Поки десь у кутку сиротливо тулиться овочева нарізка, ми поглинаємо ці калорійні бомби з жирів, простих вуглеводів і солі.

2. Їсти все з хлібом

В СРСР було щось на зразок культу хліба. Прислів’я та приказки, плакати з пшеничним полем, оповідання «Бережіть хліб» в кожному підручнику… Ні, людей, які пережили голод і війну, можна зрозуміти, але ми-то куди? Чому ми спокійно дивимося на викинуту картоплину, але ось шматок хліба на підлозі сприймаємо прямо-таки як святотатство?

Експерти давно зійшлися в думці, що хліб – зовсім не всьому голова, а часто і зовсім порожні вуглеводи. Наприклад, в батоні немає взагалі нічого корисного. Єдине, що він робить з нашим організмом – це відкладається на боках. Який хліб корисний? Читайте в нашому огляді.

3. Пити чай з цукром і закушувати печивом

Свою денну норму цукру (60 г) можна з’їсти всього за одне таке чаювання. А надлишок цукру в організмі – це зайві кілограми і підвищений ризик хронічних хвороб.

4. Харчуватися за розкладом

Радянська людина жила за суворим розкладом: сніданок, робота, коротка перерва на обід, знову робота, пізня вечеря. Так склалася система триразового харчування, з якою досі живе весь пострадянський простір.

Але вчені говорять, що їсти п’ять разів на день набагато корисніше: так ми не перевантажуємо організм величезними порціями їжі. А ще не хапаємося за солодощі, коли до вечері ще далеко, а вже хочеться.

5. Снідати кашею

Корисні каші з цільного зерна. А ось від продуктів швидкого приготування потрібно відмовитися. Нічого хорошого в них немає – суцільний цукор і швидкі вуглеводи.

Та й взагалі, існує стільки смачних і корисних варіантів сніданків. Немає сенсу обмежуватися кашами. Краще харчуватися різноманітно, ніж їсти тільки одне (нехай навіть найкорисніше) блюдо.

6. Їсти тільки сезонні фрукти та овочі

В СРСР склався міф про те, що обмін речовин тісно пов’язаний з місцевістю проживання. Раз наші предки не їли фрукти взимку (тим більше, тропічні), то і нам нема чого починати.

Але за такою логікою треба відмовлятися не лише від бананів та ананасів, але і від картоплі, і від капусти, і від гарбуза. Ці овочі почали садити всього декілька століть назад: з точки зору еволюції пройшло дуже мало часу, і ніякого пристосування організму до продукту статися не могло.

Експерти ВООЗ рекомендують щодня з’їдати не менше 400 г овочів, фруктів і ягід. А будуть вони українськими, азербайджанськими або тайськими – це вже не так важливо.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У чому відмінність шоколаду за 14 грн та за 30?

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити