Кубинський державний науково-дослідний інститут заявляє, що він підписав угоду з Іранським інститутом Пастера щодо випробування в Ірані препарат-кандидат на вакцину проти COVID-19.
Про це повідомляє «Радіо Свобода».
Оголошення Інституту вакцин Фінлі (IFV) від 9 січня було зроблено через день після того, як верховний лідер Ірану аятола Алі Хаменеї заборонив імпорт вакцин, вироблених в США або Великій Британії, які він назвав «ненадійними».
Як заявили кубинські науковці, нова угода відкрила шлях для проведення третьої фази клінічних випробувань, які допоможуть «швидше просуватися вперед в імунізації проти Covid-19 в обох країнах». За їх словами, на Кубі провести це дослідження неможливо через «нестачу випадків». Офіційно серед 11-мільйонного населення країни виявили лише близько 14 тисяч інфікованих.
В Ірані підтвердили майже 1,3 мільйона випадків інфікування коронавірусом, померли понад 56 тисяч людей.
Раніше організація «Червоний півмісяць» заявила, що через заборону Хаменеї, в Іран не поставлять 1500 доз вакцини Pfizer, подаровані американськими філантропами.
Рішення влади Ірану розкритикували і в Amnesty International, назвавши його «нерозумним» та таким, що «що йде в ногу з багаторічною зневагою влади до прав людини, включаючи право на життя і здоров’я».
Відносно урядів обох країн діють жорсткі санкції США, і наразі точаться суперечки про те, наскільки такі заходи - які, як передбачається, поширять я і на ліки, – можуть вплинути на поставки вакцин.
Нагадаємо, що Іран розпочав першу фазу клінічних випробувань власної вакцини проти COVID-19.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Створили прилад, який діагностує коронавірус за 10 секунд