Українська сторона планує передати бойовикам «ДНР» і «ЛНР» колишніх беркутівців, обвинувачених у розстрілі людей на Інститутській 20 лютого 2014 року, в межах обміну полонених.
Цим екс-беркутівцям готують зміну запобіжного заходу, про це мають клопотати прокурори. Відповідне розпорядження вони отримали від керівництва Генпрокуратури.
Про це hromadske повідомили два джерела, дотичні до судової справи. Рішення про обмін колишніх беркутівців ухвалило вище керівництво країни, - кажуть співрозмовники hromadske.
Так, 24 грудня має відбутися судове засідання у справі про вбивство 48 та поранення 80 людей на вулиці Інститутській, на ньому прокурорів і зобов'язують змінити запобіжний захід обвинуваченим.
Саме сьогодні, 23 грудня, на переговорах у Мінську домовилися про обмін полонених до кінця року.
Нагадаємо, раніше з СІЗО відпустили екс-беркутівця Олександра Маринченка, який є обвинуваченим у справі про розстріли на Інститутській.
Сергію Тамтурі, який також фігурує у справі, 24 жовтня пом’якшили запобіжний захід.
Ще троє обвинувачених екс-беркутівців — Олег Янішевський, Сергій Зінченко та Павло Аброськін — за даними hromadske, залишаються у СІЗО.
Водночас прокурор у справі розстрілів на Інститутській Олексій Донський заперечив, що сторона обвинувачення клопотатиме в суді про звільнення з СІЗО п’ятьох колишніх беркутівців.
«Ні я, ні інші прокурори в цій справі не будуть клопотати про зміну запобіжного заходу для обвинувачених, тому що для цього немає підстав», — сказав він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Фігуpант кримінальної справи з розкрадання коштів часів Януковича став спонсором «Слуги наpоду»
Адвокат Янішевського, Штефан Решко сказав у коментарі hromadske, що він про цю інформацію дізнається зі ЗМІ.
«Ми дізнались зі ЗМІ, з нами ніхто не консультувався, нам ніхто не повідомляв, але якщо нам запропонують зміну запобіжного — я буду за — як адвокат, мій підзахисний був проти обміну, але я не виключаю, що він може переглянути свою позицію», — зазначив він.
Суддя у справі про розстріли на Інститутській Сергій Дячук сказав hromadske, що вперше чує про обмін.
«Завтра в нас не обговорюється питання зміни запобіжного заходу», — заявив він.
Зазначимо, що «ЛНР» ще у 2016 році запрошувала цих п’ятьох екс-беркутівців у свої списки на обмін. Водночас у коментарі hromadske усі п’ятеро казали, що не готові на обмін.
Усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об'єднані в одну велику «Справу Майдану», яка нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 97 людей (84 мітингувальників та 13 силовиків).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленського привели до влади, щоб він повторив шлях Лукашенка, – дипломат