У центральному парку Богодухова поруч із державним прапором підняли червоно-чорний, щоб вшанувати подвиг українських добровольців.
Підіймати червоно-чорний стяг вирішили у державні свята та дати, пов'язані з національно-визвольним рухом, розказала «Суспільному» координаторка громадської організації «Об'єднання добровольців» Марина Бутильська.
«Ми звернулися з проханням до міської ради, аби рада підтримала нас і внесла до порядку денного питання, щоб червоно-чорний прапор висів у Богодухові. Для хлопців — це святе. Нам не відмовили, не було жодного голосу «проти», кілька «утрималися», інші — «за», — каже Марина Бутильська.
Власник червоно-чорного прапора — житель Богодухова і ветеран АТО Артур Трепелець. Зі стягом, який подарували бійцю волонтери, він був на передовій в Авдіївці, Мар'їнці, Широкиному, під Щастям.
«Я з середини 2014 року був добровольцем, потім підписав контракт, після поранення звільнився. Цей прапор нам привезли волонтери, ми спеціально їх просили про прапори. На кожній позиції, з якої ми вибивали «сепарів», ми вивішували прапор. Цей прапор символізує нашу кров, яку ми виливаємо на свою землю», — розповів Артур Трепелець.
«Є така традиція: бойові прапори підіймати у мирних містах по всій Україні. Цей прапор побував у Львові, Хмельницькому, Черкасах», — говорить Артур Трепелець.
За даними Харківського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, на Донбасі загинули 213 військовослужбовців ЗСУ з Харківщини. З урахуванням представників усіх силових структур — близько 300, розповів в ефірі «Українського радіо Харків» представник інформагентства Міністерства оборони України «АрміяInform» Дмитро Горбунов.
До цього часу одноразову грошову допомогу у разі загибелі отримали 212 сімей загиблих військовослужбовців ЗСУ. Триває оформлення після загибелі бійця у лютому 2021 року.
Близько 250 членів сімей загиблих Харківщини отримують пенсії по втраті годувальника.
«Ще додам, що станом на 12 березня в області є три військовослужбовці ЗСУ, які вважаються зниклими безвісти. Всі вони з числа військовослужбовців 92 окремої механізованої бригади», — сказав Горбунов.
Що відомо
Рішення про підняття червоно-чорного прапору у Богодухові ухвалили на сесії міської ради 12 лютого. У мерії разом з волонтерами визначили 16 календарних дат для підняття прапору, в інший час він зберігатиметься в офісі «Об'єднання добровольців».
Хоча для східної України це рішення нетипове, воно має під собою підстави, вважає доктор історичних наук, голова науково-дослідницької організації «Українське геральдичне товариство» Андрій Гречило. За його словами, після подій 2014 року прапор набув дещо іншого значення:
«Це вже не зовсім прапор ОУН... Це прапор боротьби за незалежність, боротьби проти окупації, проти нападу ворожої країни».
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Горохові вшанували воїнів-добровольців: пом'янули загиблих, відзначили живих (ФОТО)