Введення нового податку ініціює голова Комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький. Вживання газованих напоїв із великим вмістом цукру негативно позначається на здоров’ї українців, особливо дітей.
Про це повідомляє ФОКУС, - пише agronews.ua.
Депутат від “Слуги народу” навів приклад країн, які запровадили акциз на солодкі напої з метою боротьби з ожирінням і цукровим діабетом. У деяких із них акциз сягає 45%.
Народний обранець вважає, що третина українських дітей досить часто вживає солодкі газовані напої. До того ж більшість батьків не заперечують, щоб їхні діти пили таку воду чи солодкі пакетовані соки, що серйозно відбивається на їхньому здоров’ї.
“Не дивно, що цукровий діабет в Україні активно “молодіє”. Останніми роками спостерігається дуже значний приріст захворюваності серед дітей шкільного та дошкільного віку”, — зазначає депутат.
Боротися з цим “слуга народу” пропонує запровадження нового податку на солодкі напої.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рейтинги падають: у «Слузі народу» думають змінити назву політпроєкту на «Партію Зеленського»
“Згідно з доповіддю ВООЗ, збільшення ціни на солодкі напої навіть на 20% призводить до зниження їх споживання та сприяє переходу споживачів на здоровіші альтернативи”, — стверджує парламентарій.
Як свідчить досвід Франції, Великої Британії й інших європейських країн, пише Радуцький, виробники досить швидко адаптуються до нових правил — зменшують вміст цукру в напоях до рівня, що дозволяє уникати сплати акцизу. Подібний податок існує в 65 державах, стверджує “слуга народу” — від Мексики до Південно-Африканської Республіки. До переліку цих країн приєдналася Польща, Казахстан та Ізраїль. Із 2025 року акциз у Казахстані становитиме 45%.
Майданчиком для діалогу й обговорення законодавчих ініціатив має стати комітет Радуцького.
“Пропоную колегам депутатам спільно з економічними експертами, дієтологами, педагогами, представниками батьківських організацій обговорити цю важливу тему”, — зауважив “слуга народу”.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому продукти в Україні коштують дорожче, ніж у Польщі?