Через сильні зливи водосховища в окупованому Криму заповняться трохи і проблеми з водою все одно залишаться.
Про це "Апострофу" розповіла кримська активістка, еколог Марина Литвиненко.
За її словами, водосховища в Криму живляться від поверхневого стоку. І тут важливо, наскільки поверхневий стік наповнить водосховище.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Повінь у Ялті: декілька будинків повністю пішли під воду, постраждалих побільшало (ФОТО)
“Але в Криму такі гідрологічні особливості, що вода повинна спочатку заповнити карстові порожнечі в вапнякових масивах. Після того як вона там накопичиться, порода почне віддавати зайву воду в струмочки, річки і водоймища”, – зазначила еколог.
На її думку, водосховища заповняться трохи і проблеми все одно залишаться.
"Важливо враховувати, що водосховища наповнювалися також з підземних джерел, а підземні водоносні пласти в свою чергу поповнювалися з Північно-Кримського каналу. Це спеціальна система з декількома станціями, і на дні цього каналу була покладена система фільтрації. Та вода, яка текла через канал, поповнювала і підземні водоносні пласти", - пояснила еколог.
З огляду на те, що 80% води Крим отримував з Північно-Кримського каналу, то навряд чи водосховища можуть наповнюватися тільки дощами, додає Литвиненко.
До того ж, за її словами, вода залила не ті ділянки землі, які є водозбірними районами.
"Найбільший водозбірний район - Ай-Петрі. Також може бути ділянка степу, через який вода може просочитися вниз. Але зараз залиті вулиці і вода піде або в ливневки, або знайде вихід і потече вниз - до моря. Ми не знаємо, скільки ще випаде опадів, але в будь-якому випадку їх буде недостатньо для поповнення водоносних пластів ", - сказала еколог.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Злива в Ялті змила у море купу сміття: купатися заборонили
Як повідомляв "Апостроф", зливи в Ялті також розмили всі пляжі, через що багато туристів вирішили покинути окупований півострів.