Державна екологічна інспекція фіксує понад 4,5 млрд грн збитків внаслідок російського вторгнення в Україну, однак повний масштаб завданої шкоди наразі оцінити важко.
Про це журналіст УНН поспілкувався у п’ятницю з в. о. очільника ДЕІ Ігорем Зубовичем.
Цитата
"На сьогодні оперативним штабом, який створено на базі Державної екологічної інспекції 1 березня, розраховано вже більше 4,5 млрд грн завданої шкоди. Але це тільки невеликі випадки, тому що ми тільки створили штаб і почали працювати над розробкою методик. Тому що ті методики, які діяли в Україні на той момент, вони були направлені на розрахунок збитків суб’єктам господарювання“,- розповідає Зубович.
Деталі
Так, зі слів співрозмовника, ДЕІ з початку війни почала розробляти нові методики.
“У нас створено велику робочу групу, до якої входить понад 60 фахівців із міжнародним досвідом, вчені, які працювали над збитками в Іраку. Деякі знаходяться за територією України, але на патріотичній основі (вони всі — українці) допомагають нам у цьому питанні”, — зазначив очільник інспекції.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Луцькі муніципали будуть інспектувати територію поблизу сміттєвого полігону
З його слів, Україна має розробити методики, які будуть прийняті всім світом, всією європейською спільнотою, і будуть працювати у міжнародних судах для того, щоб Україна зокрема могла стягнути відповідні збитки з країни агресора.
Зубовича розповідає, що ДЕІ фактично не перестала працювати з першого дня війни.
“1 березня ми утворили оперативний штаб, у який увійшли представники парламенту, міндовкілля, Офісу генерального прокурора, СБУ, РНБО та багатьох інших державних структур, представники громадськості. Ми постійно співпрацюємо, створили Telegram-бот, створили сайт, постійно ведемо реєстр, в якому постійно фіксується кожний випадок збройної агресії, який завдає довкіллю збитків. Ми фіксуємо це все”, — каже співрозмовник.
Також з його слів на сьогодні ДЕІ спільно з Міндовкіллям уже розробили та прийняли дві методики, які заюстовані і працюють.
“Зараз ми напрацьовуємо ще чотири, які нам дозволять у повному масштабі і фіксувати, і розраховувати збитки агресора”, — повідомив він.
“Тобто, інспекція зараз працює, можна сказати, трошки в незвичному режимі. Але, у нас з’явився новий напрямок, і зараз є така позиція президента, уряду, щоб максимально зменшити тиск на бізнес. Тому, в нас зараз немає планових перевірок. Ми суб’єктам господарювання максимально надаємо допомогу, консультативну, вся якої вони потребують, щоб вони могли працювати в Україі, наповнювати бюджет та відновлювати своє виробництво. Разом всі прямуємо до перемоги”, — додає співрозмовник УНН.