Двом дітям учасників АТО відмовили у пільговому вступі до Луцького вищого професійного училища.
Про це «Суспільному» розповіла звільнена секретарка приймальної комісії Інна Пасюта.
Інна Пасюта була відповідальною секретаркою приймальної комісії в училищі. Розповіла: списки з учнями, які вона оприлюднила, керівництво навчального закладу зняло. З її слів, дітей, які мали б пройти поза конкурсом, перемістили в резерв. Після цього її відсторонили від посади відповідального секретаря.
«Діти осіб, яким відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», надане таке право і вони зараховуються поза конкурсом», - каже Інна Пасюта.
Звернулася за підтримкою до Спілки воїнів АТО Волині. Керівник міської організації Олег Кобилинський говорить: це – діти пільгової категорії, права яких ветеранська організація буде відстоювати.
«Громадська організація буде звертатися за допомогою у вирішенні цього питання до голови облдержадміністрації», - каже Олег Кобилинський.
Тетяна Ломейко - мама вступника до Луцького вищого професійного училища. Каже: син хоче бути автослюсарем. Коли здавали документи, надали підтвердження, що чоловік – учасник бойових дій.
«На даний момент ми ще ніякої чіткої відповіді не отримали, чомусь ми в резерві залишилися».
Директор Луцького вищого професійного училища і за сумісництвом голова приймальної комісії Володимир Романюк розповів, що діти учасників бойових дій не мають права вступу до навчального закладу поза конкурсом. Це право мають діти-сироти, які мають інвалідність та діти загиблих учасників бойових дій. Каже: такі правила прийому і тому списки дітей, які проходять, змінили.
За коментарем Суспільне звернулося в обласне управління освіти. Освітяни кажуть: дирекція навчального закладу самостійно розробляє правила вступу до конкретного закладу освіти, які погоджуються з обласним управлінням освіти і науки.
«Там всі пільги прописані, що стосується дітей АТОвців, першочергового права вступу вони не мають», - каже заступник начальника обласного управління освіти, науки і молоді Олександр Ткачук.
Як розповіла заступниця голови приймальної комісії Алла Тортина, діти, які нині в резерві у списку вступників, мають шанс навчатися. Це стане можливим, коли вступники з вищим рейтингом заберуть свої документи й відмовляться навчатися.
Нагадаємо, з 1 серпня абітурієнти у двох найбільших вищих навчальних закладах почали реєструватися в електронних кабінетів вступників. Ті хто не може зареєструватися з дому їдуть до приймальної комісії.
З 13 серпня розпочався прийом документів в університетах від випускників коледжів, училищ, технікумів на бакалаврат. Ці абітурієнти подають документи у паперовій формі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мільйонам українців різко піднімуть пенсії: кому не дадуть грошей