Зменшення ціни на газ для українців до 6,99 грн/куб відбудеться лише з 1 лютого, а от за січень 2021 року населення держави буде платити приблизно 9,5 грн за метр кубічний палива.
Про це в ефірі одного з телеканалів розповів народний депутат України, перший заступник голови комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг ВР Олексій Кучеренко.
“Якщо ви візьмете свої минулорічні платіжки за січень місяць і побачите, що ціна була 4,7 грн. Ще гривня, в середньому, був тариф облгазу. А зараз, з цією ціною в 7 грн та тарифом на доставку у 2-2,5 грн, буде приблизно 9,5 грн. То ніякого пониження не відбувається, а навпаки, по відношенню до минулого року підвищення в півтора раза. Але якщо ви послухаєте, що вам обіцяв Коболєв з Вітренком 9,5 грн на лютий, а зараз буде ось ця фіксована ціна з лютого. До речі, з 1 лютого, а не з 1 січня — там уже нічого назад не відмотаєш, буде та ціна, яку виставили вам в платіжках. А от з наступного місяця буде ціна 6,99 — дійсно вам подарували зменшення цієї ціни”, - відзначив нардеп.
Далі він поставив питання представникам влади про “найкращу реформу сучасності” - ринок газу та роль Міжнародного валютного фонду.
“Регулювання ринку газу — це не погано. Але, нам дозволить це робити старший брат з далеких країн — МВФ?Бо з ним, поки-що, не було перемовин, розумієте? Не зрозуміло, що він скаже. І це стане ключовим питанням”, - зауважив Кучеренко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський є посередником між олігархами та працює на задоволення їх апетитів, - депутат Волинської облради
Як відзначають в УНН, що ціна на газ для населення в листопаді-грудні 2020 року була на рівні 6,33 грн за метр кубічний. З 1 січня, ціна на газ для населення підвищилася, що, звичайно, обурило громадян, які масово почали влаштовувати акції протесту.
І тут навіть згадалася давня обіцянка гаранта Конституції. Ще в грудні 2019 року Президент України Володимир Зеленський анонсував зниження тарифів для людей на майже 50%, але “не так сталося, як гадалося”.
І от, через протести, влада країни вирішила “терміново” вирішувати “тарифну” проблему.
Спочатку, в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко (колишній керівник “Нафтогазу”, який збільшив вартість газу для населення з 1,4 грн до 6,9 грн за куб. м.) представив “попередній план із суттєвого зниження тарифів на газ та встановлення ціни, яка була б справедливою з точки зору споживача”.
Під час подальшої зустрічі народних депутатів від фракції “Слуга народу” із прем’єром Денисом Шмигалем, в. о. міністра енергетики Юрієм Вітренком та головою НАК “Нафтогаз” Андрієм Коболєвим було представлено два плани виходу з “тарифної кризи”. Перший - “Нафтогаз” стає єдиним постачальником газу для населення, другий — встановлення максимальної маржинальності.
А 13 січня, на засіданні Кабінету міністрів прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, нібито через пандемію та карантинні обмеження ціна на газ для населення зменшиться на 30% і становитиме 6,99 грн за метр кубічний.
Правда, ціна на газ від від ГК "Нафтогаз України" становить 7,22 грн/куб. Тобто, анонсоване “30-відсоткове” зниження від Шмигаля — лише на майже 3,2% або 23 копійки відрізняється від “нафтогазівської” пропозиції.
Втім, вже під вечір пройшла анонсована нарада у голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова разом із представниками фракцій, прем‘єр-міністром України Денисом Шмигалем, в. о. міністра енергетики Юрієм Вітренком та головою НАК “Нафтогаз” Андрієм Коболєвим на якому глава уряду підтвердив зниження ціни на газ для населення до рівня 6,99 грн за метр кубічний, але лише в “лютому-березні”.
Відтак, “тарифна казка” для українців закінчиться з весною.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ковельська міська рада вимагатиме скасування рішення НКРЕКП про підвищення тарифів на газ