"На цій очищеній воді в їдальнях будуть готувати їжу та напої для для школярів. Також у загальних доступних місцях встановлять бювети біля фільтра. Діти зможуть набрати собі водички чи в стакан чи у пляшечку", - говорить Gazeta.ua керівник департаменту освіти Вінницької міської ради Оксана Яценко.
Унікальні системи очистки води обійшлися у 2,3 млн грн.
"Це виправдана інвестиція. Вода якісна. Навіть набагато краща, ніж бутильована. Тому вирішили у всіх школах до першого вересня встановити такі системи очистки. Головне, що є бактеріологічна очистка через ультрафіолет. Система проста в користуванні і в сервісному обслуговувані", - говорить міський голова 50-річний Сергій Моргунов.
Поки що встановили лише 21 школі такі системи очистки. Ще 15 завезуть і встигнуть встановити до 1 вересня.
"Це перший приклад в Україні, де діти будуть пити чисту і поживну воду. Система очищення забирає з води абсолютно усі шкідливі домішки, збагачує її мінералами, які корисні для організму дітей. Очищена вода сприяє зниженню рівня захворюваності у дітей на ацетон, вірусні інфекції, захворювання суглобів, - каже інженер компанії "Аквасет" Олександр Омельчук.
Проект розрахований на 2 роки. В наступному році такі системи очистки води встановлять в усіх дитячих садках. Їх 53 у місті.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна готує санкції проти 19 компаній-будівельників Керченського мосту
Сьогодні у 98% шкіл та садочків України використовують хлоровану воду. Це найдешевший спосіб знезараження.
Але хлор є шкідливим. За даними науковців, така вода накопичує в організмі канцерогени. Якщо таку воду пити щодня, організм починає передчасно старіти. Якщо таку воду пити щодня, організм починає передчасно старіти. Хлор навантажує внутрішні органи. Понад 60% дітей шкільного віку страждають від зневоднення через те, що випивають недостатньо води протягом дня. Належний водний режим сприяє не лише правильній терморегуляції, а й підтримці фізичних, розумових функцій, покращує пам'ять та увагу.