Видавництво Марка Мельника готує до друку книгу українського військового, учасника російсько-української війни Олександра Солонька "Інфодемія", яка присвячена дослідженню дезінформації як зброї вірусної епохи.
Автор пише, що це його перша книжка, яка мала побачити світ ще минулого року. Перший варіант рукопису книги Олександр Солонько завершив на початку 2022 року, - пише ВолиньUA.
"Домовилися з Видавництвом Марка Мельника про співпрацю, до якої повернулися через кілька місяців після початку російського вторгнення. Встиг навіть доповнити і допрацювати до бойового розпорядження на Донбас, яке ми отримали восени. Отже, зараз цей довгий шлях поступово підходить до фінішу. Книга друкується і доступна для передзамовлення.
Інфодемія була задумана як дослідження дезінформації та її стрімкого поширення і впливу на суспільства в епоху, яку тепер дехто називає вірусною. Дезінформація давно була зброєю. Вона стала одним з ключових інструментів війни. Це явище впливає і значною мірою визначає перебіг військових конфліктів у всьому світі та російської війни проти України. При нинішньому розвитку технологій та швидкості її поширення, руйнівна ефективність цього знаряддя в руках російського агресора стала особливо високою. Ми стикаємося і боремося з цим щодня не лише з 24 лютого 2022 чи з 2014 року. Власне масове та безконтрольне поширення дезінформації, пропаганди й чуток, називають інфодемією", - розповів Олександр Солонько.
Книга є результатом дослідження інфодемії – безконтрольного масованого поширення дезінформації. Показано, що інформаційний та реальний світ тісно пов’язані між собою. Як віруси стали важливим фактором розвитку людства, так і інформація стає вірусом, з яким людина не контактує, однак він безпосередньо впливає на неї. Як під час воєн супротивники використовують інформацію як зброю, так інформаційна війна поширює вогонь своєї пожежі в реальний світ.
Інфодемія визначила перебіг світової пандемії COVID-19 у плані реакції суспільства на цю глобальну соціальну подію. Інфодемія спричинила глобальні наслідки російсько-української війни як для економічної ситуації, так і соціально-гуманітарної сфери. Різниця лиш у тому, що ще не всі зрозуміли, що війна в Європі – це глобальна подія, так само як і пандемія.
Дезінформація стала зброєю масового ураження. Її використовують як під час пандемії, так тим більше під час війни. Інфодемія стала явищем, під знаком якого проходять всі важливі соціальні події, впливаючи на все людство і окремі групи людей. «Інфодемія» стала не тільки спробою осмислення глобальної пандемії, але й частково записками на полях російської війни проти України в кінетичній, інформаційній, віртуальній та смисловій площині.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Волині розпродають Звірівське мисливське господарство (ФОТО)
Книга звертається до читача, який шукає відповіді на питання про те, як і куди рухається сучасне суспільство та який вплив чинять глобальні соціальні події на вектор цього руху.
Олександр Солонько – фахівець з комунікацій, політичний аналітик. У 2020 році працював консультантом з кризових комунікацій однієї з міжнародних організацій в рамках проєкту по боротьбі з пандемією COVID-19. До повномасштабного російського вторгнення в Україну працював у проєкті з протидії поширенню російської дезінформації в медіа. З 2022 року – військовослужбовець Збройних Сил України, аеророзвідник, восени-взимку 2022 року брав участь в обороні Бахмута від російських окупантів.