У період з 26 квітня до 6 травня 2021 року Волинський рибоохоронний патруль задокументував 24 порушення природоохоронного законодавства. Так, складено 21 протокол за порушення Правил рибальства (ч. 3 ст. 85 КУпАП) та два – за незаконний збут водних біоресурсів (ч. 1 ст. 88-1 КУпАП). Крім того, оформлено один акт виявлення та вилучення безхазяйного майна.
Про це повідомили на офіційному веб-сайті Управління Державного агентства рибного господарства у Волинській області.
«За даний період на порушників накладено 1 173 грн штрафів. Під час проведених рибоохоронних заходів державні інспектори вилучили 5 кг риби та 8 од. заборонених знарядь лову. Попереджено нанесення збитків рибному господарству на суму 2 380 грн», - повідомив керівник Волинського рибоохоронного патруля Тарас Куньчик.
Для прикладу, 28 квітня в ході спільного рибоохоронного рейду з працівниками поліції на водних об’єктах Камінь-Каширського району Волинської області викрито ряд порушень Правил рибальства. Так, на р. Турія, поблизу с. Бузаки Камінь-Каширської ТГ двоє громадян здійснювали вилов риби з перевищенням допустимої кількості знарядь. Один рибалив з 12-ма вудками, інший з 9-ма, незважаючи на нерестову заборону. На даних громадян складено протоколи за ч. 3 ст. 85 КУпАП та накладено відповідні штрафні санкції.
З рибалками провели роз’яснювальну роботу щодо відповідальності за порушення Правил рибальства в нерестовий період та про заборону вилову маломірної риби, адже деякі рибалки виловлювали дворічок сазана. Мінімальні розміри риб дозволених для лову визначені Правилами рибальства.
30 квітня в ході рибоохоронної роботи на ринках Шацької ТГ Ковельського району Волинської області викрито порушення порядку збуту водних біоресурсів. Так, двоє громадян на ринку смт Шацьк здійснювали продаж риби карась сріблястий та плітка без документів, що підтверджують законність придбання та походження риби.
На осіб складено протоколи за ч. 1 ст. 88-1 КУпАП. Матеріали справ направлено до районного суду для притягнення порушників до відповідальності.
Нагадуємо, рибу виловлену з дотриманням Правил любительського та спортивного рибальства, можна використовувати лише для особистого споживання та заборонено для продажу. Стаття 88-1 КУпАП визначає, що порушення порядку придбання, збуту чи розповсюдження об’єктів тваринного або рослинного світу тягне за собою накладення штрафу від 510 до 1 700 грн з конфіскацією об’єктів тваринного або рослинного світу чи без такої.
Волинський рибоохоронний патруль вкотре закликає громадян бути відповідальними та дотримуватись природоохоронного законодавства. Про порушення правил рибальства та порядку придбання чи збуту риби прохання терміново повідомляти за номером телефонної «гарячої лінії» відомства: (067) 360 78 40.
З першого квітня розпочалася нерестова заборона на вилов водних біоресурсів. Відповідно до Правил любительського та спортивного рибальства, під час нересту дозволяється виключно любительське рибальство однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком і спінінгом з берега за межами нерестовищ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лише за цей тиждень – 31 порушення правил рибальства, – Волинський рибпатруль