У Києві станом на 15 січня січня зареєстровано 87 випадків кору, 66 із них – у дітей. На ранок 15 січня у столиці госпіталізовано 15 людей, із них 10 дорослих і 5 дітей.
Про це на брифінгу 15 січня розповіла директорка Департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург.
14 січня було госпіталізовано двоє дорослих, серед яких жінка 40 років із ускладненнями внаслідок кору – пневмонією. Її стан середньої тяжкості і загрози життю немає.
У Департаменті охорони здоров’я також звітують, що протягом 10-14 січня було щеплено 10763 дітей. У цей період також було вакциновано 14 дорослих.
Гінзбург також наголосила, що про епідемію кору мови не йде, загального карантину у столичних навчальних закладах немає, окрім двох, де зафіксовані спалахи по три випадки.
"Під час кору карантинні заходи не впроваджуються, у такий період відбуваються лише обмежувальні посилені профілактичні протиепідемічні заходи. Станом на 15 січня є 53 заклади і колективи, на які накладене таке профілактичне обмеження.
Ми також рекомендуємо обмежити проведення спортивних та масових заходів. Відповідальні за дітей, перш за все, батьки", – додав начальник головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві Олег Рубан.
Гінзбург пояснила, що зафіксований один випадок захворювання на у кір вчителя, тому профілактичні заходи у школах стосуються не лише безпеки дітей, а й дорослих.
"Школи будуть переходити на онлайн-форму навчання тільки тоді, коли батьки приймуть рішення не робити щеплення дитини з особистих міркувань і не пускатимуть дитину до навчального закладу.
Це буде з'ясовано індивідуально з класними керівниками і дійсно буде проводитися дистанційне навчання. Така форма навчання використовується під час епідемій, це не є новим для освітян", – пояснила директорка Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Олена Фіданян.
Як раніше повідомлялося, з 15 січня у школах Одеси впроваджують практику відеоуроків для дітей, яких не допускатимуть до шкільних занять через відсутність щеплень від кору.
У Івано-Франківську через спалах кору школярам продовжили канікули.
Відповідне рішення прийняли на засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, повідомляє офіційний сайт міста.
Канікули триватимуть до 21 січня включно. Виняток – ЗОШ №6 (Опришівці), де зареєстрована найбільша кількість хворих– там канікули продовжили на 2 тижні.
Спалах кору триває у Чернівецькій області.
Станом на 12.01.2017 там зареєстровано 468 випадків кору, інтенсивний показник на 100 тисяч населення становить 51,61, повідомляє Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗ.
Серед хворих 372 дітей (79%) та 96 дорослих.
"Серед дітей, які захворіли, – 40% (144 хворих) припадає на вікову групу 5 – 9 років. Серед дітей віком до 1 року зареєстровано 23 випадок кору, наймолодшому – 2 місяці.
Серед дорослих частіше хворіли особи у віці 20-29 років – 31 хворий (45%), найстаршому хворому 52 роки", – йдеться у повідомленні лабораторного центру.
Люди, які захворіли на кір, не мали щеплення або отримали тільки 1 дозу вакцини 310 осіб (66%).
У Запорізькій області 33 співробітників лікарень заразилися кором.
У зв'язку із цим, область закупить близько 2 тисячі вакцин від кору для місцевих медиків, повідомляє Інтерфакс.
"У першу чергу вирішено закупити імуноглобулін, який теж застосовується з метою екстреної профілактики кору в осередках і прищепити медпрацівників як би в плановому порядку", – розповіла завідувачка відділенням Запорізького лабораторного центру МОЗ Марина Колерова.
За її словами, зараження кором місцевих медпрацівників відбувалося не тільки в Запорізькій інфекційної лікарні, де в результаті контакту з хворими захворіли 6 лікарів, а й ще в 8 лікувальних установах Запорізької області.
За даними інфекціоністів, в основному вік хворих медпрацівників від 30 до 39 років, вони не мали двох щеплень проти кору.
Також є випадки, коли хворіли щеплені люди, але у них був втрачений імунітет, оскільки після щеплень від кору минуло занадто багато часу.