Про це заявила директор Світового банку з питань України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен, передає "Укрінформ".
"Економічна криза, що почалася в Україні 2014 року, призвела до того, що рівень бідності зараз є вищим, ніж п'ять років тому. Якщо 2014 року за межею бідності жило 15% населення України, то сьогодні - 25%. Однак є реальний шлях виходу з кризи. Це завершення розпочатих і реалізація нових реформ. Україна зробила крок у реформуванні різних сфер, і їй не можна зупинятися", - сказала Кахконен.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Назвали найпопулярніші вузи та спеціальності серед цьогорічних вступників
За словами експерта, економічний потенціал України вище, ніж у Польщі, Румунії, Грузії, Індонезії.
"В Україні найбільший у Європі запас родючої землі. Вигідним є і її географічне положення на перехресті Європи та Азії. Однак державна політика у плані розвитку економіки відстала на 20 років. Якщо будуть зміни,то буде і стимул для підвищення стандартів життя", - пояснила Кахконен.
За її словами, Світовий банк вклав з 2014 року в Україні більше коштів, ніж у будь-яку іншу країну.
"Важко переконати інвесторів сьогодні вкладати гроші в Україну. Державний борг України є дуже великим і не зменшується до того рівня, який планували раніше. Також існують ризики, пов'язані із інфляцією. Вона пов'язана зі зростанням зарплати і збільшенням субсидій. Унаслідок цього неможливо утримати споживчий попит на тлі зростання цін", - сказала Кахконен.