image
 |  13 7 Серпня 2018 | 11:46

Луцьк «пасе задніх»: Княгининівська ОТГ уже сортує сміття (ВІДЕО)

Скло, папір і пет-пляшка - все окремо. Поки у Луцьку лише запускають сміттєву реформу, поряд, у Княгининівській громаді відходи активно сортують вже кілька місяців.
Про це йдеться у сюжеті 12 каналу.
На території сіл поставили 11 майданчиків для збору сміття. На кожному з них - по три контейнери для різних видів відходів. На ці майданчики з бюджету громади вже витратили понад 600 тисяч гривень. Ще 42 тисячі найближчим часом можуть виділити з обласного бюджету. За них планують облаштувати нові майданчики.
"Зараз ми з цим починаємо якби боротись ну найактивніше у Волинській області, тому що в нас сортувальні майданчики вже є і ми першими до того підключилися. Не всі це розуміють, не всі дотримуються тих правил благоустрою, які в нас є. Але я думаю, що на протязі тако десь вісім місяців- до року воно все нормалізується. До людей повинно це дійти", - каже голова Княгининівської ОТГ Олена Твердохліб.

Княгининівська громада першою в Україні розробила схему санітарної очистки - стверджує Олена Твердохліб. Згідно з документом, на території ОТГ повинно бути 20 майданчиків для збору сортованого сміття. Хоча у сільраді вже кажуть, що їх кількість потрібно збільшувати.
Відсортовані відходи забирають з майданчиків підприємства, що займаються їх переробкою.
А несортоване сміття місцеве комунальне підприємство відвозить на полігон у Брище. Для цього селянам потрібно заключати з підприємством договір.
"Об'єми вже практично зменшені. Якщо раніше житель там села виставляв мішок і він був такий - в ріст людини, а то й два великих чи три, то на сьогодні це може бути невеличкий там мішок на 30 літрів максимум", - зазначає чиновниця.




Місцеві до сортування сміття ставляться по-різному. Хтось чемно ділить відходи на три види, а хтось - викидає все в один контейнер.
"Треба почати, але ще щось ніяк не можемо зібратись. Чому? Ну якось все ще ми не можемо...Вже в нас є баки, все є, але ще якось ми до того не почали, чесно сказати", - каже місцева мешканка Вікторія Денисюк.

З першого вересня у місцевих школах та садочках дітей вчитимуть правильно поводитись з відходами. Також на території громади уже карають сміттєвих порушників. Зокрема 300 гривень штрафу довелось заплатити чоловіку, який у контейнер для скла насипав землі.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити