image
 |  13 1 Вересня 2018 | 09:19

Чому першого вересня вже можна святкувати Новий рік?


Згідно з народними прикметами, якщо вересень теплий і сухий - зима буде пізньою.
Про це інформує Депо.Львів.

Першого вересня вшановується пам'ять трьох мучеників Агапія, Тимофія і Текле, які постраждали за віру приблизно в 304-306 рр. В юності Тимофій почав вивчати Священне писання, а завдяки дару красномовства, став проповідником. За часів правління імператора Діоклетіана були організовані масові гоніння на послідовників Христової віри, і Тимофій також був спійманий. Його звинуватили у злочинах, скоєних проти богів, і піддали численним тортурам. Однак Тимофій не зрікся віри, не визнав своєї провини, а, навпаки, продовжував проповідувати і говорити про любов до Бога і людей. Після цього його засудили до спалення.
У тому ж місті постраждали Текле і Агапій, яких язичники віддали на розтерзання диких тварин. Обидва мученика також були звинувачені язичниками в брехливості і неправильності того, що вони проповідували. Також 1 вересня пов'язують з особистістю Андрія Стратилата, який постраждав за віру в Христа.
У народі перше вересня тісно пов'язували з часом, коли визрівав буряк, і, за прикметами, якщо врожай був багатим, то раділи всі, адже на основі буряка можна було приготувати велику кількість страв. До того ж, він не тільки прекрасно зберігається в коморах, але і має унікальний склад за кількістю вітамінів і мінералів. Листя буряка знахарі рекомендували прикладати до запалених очей, а при зубному болю потрібно було потримати в роті коріння буряка. Готували на основі цього овоча різні страви - в основному це був наваристий борщ.
Першого вересня прийнято було закінчувати всі господарські та торговельні угоди. Селяни цього дня починали сушити і м'яти льон, мочити коноплі. Починалися так звані посиденьки, коли жінки вечорами збиралися в хатах (найчастіше в будинках вдів), де розмовляли і займалися якою-небудь роботою (наприклад, рукоділлям).
Перше вересня колись вважали початком нового року. За традицією, в цей день на торгових площах і в будинках встановлювали деревця — калину, горобину, сосну — і прикрашали їх стрічками, намистом і свічками. Хлопчики-підмайстри проходили в цей день своєрідний обряд посвячення — їм пропонували випити чарку горілки, і з цього дня вони входили в чоловічу общину. Довгий час зберігалася традиція садити хлопчиків на коней 1 вересня - так привчали дитину до роботи і дорослого життя.
Прикмети 1 вересня:
Якщо місяць висить на небі вниз рогами і вгору спиною (остання чверть) — довго буде похмуро і непогоже.
Вітер-тепляк в павутину одягнений — літо кланяється слідом.
На Текле копай буряк.
Якщо восени буде багато туманів — взимку буде багато снігу.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити