Для більшості українців пошук роботи пов'язаний з проблемами і труднощами. Лише кожен п'ятий працевлаштувався без проблем.
Часто роботодавці мало платять. Шукають фахівців з досвідом роботи і без шкідливих звичок. Інколи проблема у самому пошукачі, його стосунку до роботи, - пише Work.ua.
Не знаю, яку роботу хочу
При пошуку роботи потрібно чітко сформулювати мету. Зрозуміти чого ти хочеш, щоб не відволікатися на зайві вакансії. Інакше пошук роботи буде неефективним.
Погане резюме
Резюме повинно відповідати посаді, на яку претендуєте. Там потрібно описати ваші сильні сторони і навички. Важливо не копіювати інформацію з чужих резюме. Не обов'язково зазначати всі місця роботи і стажування. Відберіть найголовніші, які зацікавлять роботодавця.
Відсутність досвіду
Спеціалістам без досвіду зазвичай платять менше. Щоб отримати досвід іноді доводиться працювати за малі гроші або навіть безкоштовно. Не відмовляйтеся від таких варіантів. Це інвестиції в себе. Почніть з посади помічника або різноробочого і рухайтеся вгору.
Тривалі пропуски в роботі
Ви могли не працювати, бо були у декретній відпустці, вчилися, брали участь у проектах, допомагали комусь з бізнесом. Розкажіть про це роботодавцю в своєму резюме. Це може стати вашою перевагою.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стало відомо, скільки українців отримали карту поляка за 10 років
Співбесіда без підготовки
Перед тим, як йти на співбесіду дізнайтеся більше про компанію, де хочете працювати. Подумайте, про що б ви хотіли запитати роботодавця або потенційних колег. Продумайте можливі питання від рекрутера. Заздалегідь підготуйте відповіді на них.
Психологічна налаштованість
Якщо ви не пройшли співбесіду, не варто впадати у відчай. Чим більше інтерв'ю ви відвідаєте, тим вище ймовірність знайти роботу, яка дійсно вам підійде. Аналізуйте кожну відмову чи невдачу. Робіть відповідні висновки.