image
 |  191 7 Липня 2024 | 12:22

У музеї на Волині буде мандрівна карта Королівським шляхом для незрячих

Така карта буде передана Володимирському історичному музею імені Омеляна Дверницького. Її можна буде «прочитати» руками та почути, адже розробники подбають і про аудіосупровід. Карта відтворюватиме знаменитий туристичний маршрут «Via Regia», деталізовуючи її українську частину. На ній буде зображено найцікавіші історичні об’єкти – середньовічні фортеці, палаци, колишні маєтки вельмож, сучасні музеї.

Про це пише Слово правди.

Це стане можливим завдяки проєкту «Via Regia на дотик», яку втілюватиме ГО «Регіональний центр розвитку “Тріада”» за підтримки Українського культурного фонду. Via Regia або Королівський шлях – це назва найстарішого та найдовшого сухопутного зв’язку між Східною і Західною Європою. Він існує вже понад 2000 років і поєднує вісім європейських держав, серед яких і Україна. У ширшому змісті це позначення певного типу доріг, які у середньовічній Європі підпорядковувалися безпосередньо королям та були під їх особливим захистом. В сучасній формі шлях існує як Європейський транспортний коридор E40. Міжнародна мережа використовує потенціал Королівського шляху як символ об’єднання Європи. У 2005 році шлях був відзначений як «Великий культурний шлях Ради Європи».

«Буде виготовлена тактильна карта. Вона супроводжуватиметься аудіогідом із тифлокоментарями: інформація про кожен об’єкт буде адаптована для сприйняття людей із вадами зору та озвучуватиметься, – зазначила керівниця регіонального центру розвитку «Тріада» Тетяна Кушнірук. – Крім того, інформативні розповіді про частину об’єктів доповнюватимуться колоритними легендами. Додатками до карти стануть тактильні атласи з деталізованим і збільшеним зображенням історичних об’єктів, щоб відвідувачі з порушенням зору могли краще “роздивитися” його».

Такі карти будуть передані в музейні заклади Волинської, Рівненської та Житомирської областей. Зокрема, Володимирському музею імені Омеляна Дверницького, Рівненському краєзнавчому, історико-культурним заповідникам міст Дубно та Острог та замку-музею «Радомисль». Більшість цих музеїв знаходиться не в обласних центрах, а в менших громадах, щоб формувати у них інклюзивний простір, доступний для людей із порушенням зору.

Ще однією важливою складовою проєку стануть майстер-класи з читання тактильних карт для людей з порушенням зору. Їх учасниками стануть як люди з порушенням зору, так і музейні працівники із закладів-партнерів, де буде розміщена мапа.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Колишній депутат-втікач з Володимира продає хату з бомбосховищем та зимовим садом (ФОТО)

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити