Революційний Провід ОУН — керівний орган Організації українських націоналістів революційної (ОУН). Створений в лютому 1940 у Кракові на конференції українських націоналістів, прибічників Степана Бандери. В 1941 першим очільником Проводу було обрано Степана Бандеру.
Революційний Провід ОУН був створений як відповідь прибічникам А. Мельника, якого в 1939 році у Римі було затверджено лідером ОУН. Молоді радикали, які підтримували С. Бандеру опинились на римському зібранні у меншості. 10 жовтня [1]1940 р. у Кракові вони зібрали власну конференцію, яка не визнала рішень римського збору і сформувала Революційний Провід ОУН. Цим рішенням відбувся розкол ОУН на ОУН мельниківців та ОУН бандерівців.
В 1941 р. на II Великому зборі Проводу Степан Бандера обраний головою Проводу, Ярослав Стецько — заступником.
Прихильники С. Бандери вважали, що Українська держава може бути утворена лише в результаті національної революції і виключно власними силами українського народу. На відміну від бандерівців, мельниківці розраховували на підтримку Німеччини.
41-й день року в григоріанському календарі. До кінця року залишається 324 дні (325 днів — у високосні роки).
Всесвітній день зернобобових
Європейський день безпечного Інтернету
Свято Юхима
Події
1635 — засновано Французьку Академію — провідне наукове товариство Франції, спеціалізоване у сфері французької мови та літератури
1789 — закон Йозефа II ліквідовував панщину у Галичині, Буковині, австрійській частині частині Волині
1810 — відбулося урочисте відкриття Одеської опери
1940 — у Кракові відбулася конференція ОУН, на якій було створено Революційний Провід ОУН. Остаточний розкол ОУН на ОУН(м) та ОУН(б).
1942 — вручено перший «золотий диск» (від компанії грамзапису «Віктор» Ґленну Міллеру за відому композицію Chattanooga Choo Choo)
1957 — стартував перший Кубок Африканських Націй в Судані.
1972 — ВВС заборонила трансляцію в своєму ефірі пісні Пола Маккартні та групи «Wings» Give Ireland Back to the Irish («Віддайте Ірландію ірландцям»)
1992 — на екрани США вийшов фільм «Основний інстинкт»
1992 — Україна встановила дипломатичні відносини з Республікою Корея
1995 — під час випробувального польоту біля Києва зазнав катастрофи дослідний літак Ан-70, який не мав аналогів у світі
Народились
1773 — Василь Каразін, український просвітник, метеоролог, агроном, ініціатор створення Харківського університету
1895 — Василь Вишиваний, український військовий діяч, політик, австрійський ерцгерцог династії Габсбургів, полковник Легіону Українських Січових Стрільців.
1903 — Кравченко Охрім Севастьянович, український художник—монументаліст, графік, представник школи Михайла Бойчука
1907 — Василь Ремесло, український селекціонер пшениці, академік.
1935 — Таїсія Литвиненко, акторка і режисер львівського драматичного театру імені Марії Заньковецької, народна артистка України
1936 — Богдан Горинь, український політичний та громадський діяч, народний депутат України, журналіст, колишній дисидент.
1947 — Євген Савчук, народний артист України, художній керівник Національної заслуженої академічної капели України «Думка»
1975 — Якутович Антон Сергійович, український живописець, син графіків Сергія Якутовича та Ольги Якутович. Онук Георгія Якутовича.
Померли
1944 — Марко Безручко, український військовий діяч, голова штабу Корпусу Січових Стрільців, начальник штабу Армії УНР
1976 — Гайсинський Моїз, французький хімік, один з основоположників радіаційної хімії
2005 — Артур Міллер, американський драматург, прозаїк.
2008 — Рой Шайдер, американський актор театру і кіно.
2014 — Ширлі Темпл, американська акторка, володарка «Молодіжної нагороди Академії». (наймолодша людина, яка отримала «Оскар»).
Примітки