15 червня 1851 року в американському місті Балтімор Джекоб Фуссель заснував першу у світі фабрику із виробництва морозива. Після цього десерт перестав бути привілеєм багатих.
З Китаю мандрівник і купець Марко Поло привіз у ХVІІІ столітті в Іспанію секрет виготовлення фруктового морозива.
У 1649 році французький кулінар Жерар Тісайн придумав оригінальний рецепт ванільного морозива, у яке окрім льоду та фруктів добавлявся цукор та молоко.
Перший патент, пов'язаний з виробництвом морозива, з'явився у 20-х роках минулого століття у США. Тоді власник фабрики, що займалася виробництвом різноманітних солодощів, Християн Нельсон випадково занурив звичайне морозиво у шоколад. Ці солодощі так сподобалися йому, що він вирішив узаконити право на використання цього виду морозива.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 15 червня. Цей день в історії: народився український кіноактор, сценарист Іван Миколайчук
Є і друга версія того, чому морозиво називається ескімо. Втрутилися в історію французи. Шарль Жерве торгував морозивом на паличці, покритим шоколадною глазур'ю, в кінотеатрах. Скільки його відвідувачі насолоджувалися смаком безіменних холодних ласощів, не повідомляється. Було це до тих пір, поки один з кіноманів, присутніх на сеансі документального кіно про ескімосів, не назвав морозиво "ескімо".
Перше ескімо, яке з'явилося на пострадянському просторі в 1935 році, мало форму циліндра. Пізніше з'явився овал і прямокутник зі скошеними кутами.
Тепер не те що форма змінилася, а й класичному шоколаду знайшли заміну. Зверху морозиво покривають фруктовою або карамельною глазур'ю. Для поліпшення смакових якостей додають горіхи або інші посипання. Кардинально змінюють виробники і склад самої основи. Загалом, тепер морозиво ескімо стало, скоріше, видом фасування, ніж сортом холодних ласощів.