У неділю, 14 червня, православна церква відзначає пам'ять усіх святих. Це свято присвячене вшануванню всіх угодників Божих, від самих ранніх століть християнства.
Як повідомляє «OBOZREVATEL», дата свята є перехідною та доводиться на першу неділю після Дня Святої Трійці, тобто на 8-му неділю після Великодня.
День всіх святих: історія свята
Пам'ять Святих шанувалася ще з ранніх часів християнства, коли святими називали всіх, хто в хрещенні отримав нове життя і належав відтепер Ісусу Христу.
Першими святими, яких церква шанувала особливим чином, були мученики – ті, хто помер за віру. Оскільки невідомо, скільки всього святих у християнстві, церква встановила день, у який прославляє всіх, хто догодив Богові.
Собор усіх святих: традиції
У День всіх святих в усіх православних храмах здійснюється святкова літургія, а молитви цього дня прославляють Бога як єдине джерело святості та висловлюють віру в святих – послідовників Ісуса Христа.
На ранковій службі традиційно читаються всі Євангелія, які оповідають про Воскресіння Спасителя. Також у вірян прийнято просити мучеників про допомогу в різних справах і сферах життя.
День всіх святих у католиків
Католицька церква відзначає День всіх святих щорічно 1 листопада, на наступний день після ночі Хеллоуїна. Це одне з десяти головних свят римсько-католицького літургійного року, яке має ранг великого торжества.
Давньоанглійською мовою передсвяткова ніч називалася All Hallows Even («вечір усіх святих»). Згодом назву було скорочено до сучасної– Halloween.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Духів день 2020: як святкувати та чого не можна робити після Трійці?