Співробітники поліції області з початку виборчого процесу позачергових виборів народних депутатів України склали на громадян адміністративні протоколи за фактами порушення виборчого законодавства, зокрема, в Луцьку, Ковелі, Нововолинську, Іваничах, Ківерцях, а також Турійському, Володимир-Волинському, Локачинському та Камінь-Каширському районах.
Про це інформує прес-служба поліції Волинської області.
Поліцейські скерували 17 адмінпротоколів до суду та чотири на розгляд адміністративних комісій виконавчих комітетів органів місцевого самоврядування.
Зокрема, за ч. 2 ст. 212-13 Кодексу України про адміністративні правопорушення складено адмінпротоколи на 12 жителів області. Йдеться про виготовлення або розповсюдження друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск.
Окрім цього, поліцейські склали на чотирьох громадян протоколи за фактами порушення порядку розміщення агітаційних матеріалів або розміщення їх у заборонених місцях – ч. 1 ст. 212-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення. На чотирьох волинян складено адміністративні протоколи за порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів – ст. 152 КУпАП. Також поліцією складено протоколи на громадян за скоєння адміністративних порушень щодо порядку розміщення агітаційних матеріалів або розміщення їх у заборонених місцях, а також порушення обмежень ведення передвиборної агітації.
Загалом органи поліції у Волинській області зареєстрували 104 заяви та повідомлення про порушення виборчого законодавства з яких 53 розглянуто та прийнято рішення відповідно до Закону України «Про звернення громадян». За всіма фактами поліцейські проводять ретельну перевірку.
Читайте також: Лучани продовжуть ходити по неіснуючій «зебрі»
Поліція Волині звертає увагу на обмеження щодо ведення передвиборної агітації, визначенні ст. 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України». Правоохоронці застерігають про те, що відповідно до вимог чинного законодавства також заборонено проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям, закладам, установам коштів чи безоплатно або на пільгових умовах товарів, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерей. Така передвиборна агітація, що супроводжується закликами або пропозиціями голосувати чи не голосувати за певну політичну партію чи кандидата або згадуванням назви партії чи імені кандидата, вважається непрямим підкупом виборців.