image
25 Листопада 2020 | 08:00

25 листопада. Цей день в історії: у 1867 році шведський хімік Альфред Нобель запатентував динаміт

25 листопада 2020 рік - цей день в історії. 2003 — Верховна рада України прийняла закон щодо зменшення мінімальної заробітної плати. З цього дня рівень зарплати з 237 гривень став у розмірі 205 гривень.

1735 — в Росії відлито Цар-дзвін. Висота дзвону з вушками становить 6,24 м, діаметр - 6,6 м, маса близько 200 тонн.

1783 - останні британські війська залишили Нью-Йорк після завершення Війни за незалежність США.

1867 - Альфред Нобель, шведський хімік, інженер, винахідник, запатентував динаміт.

1905 — Вихід першого номеру газети «Хлібороб» - першої легальної газети в під російській Україні, що видавалась на Полтавщині (м. Лубни).

1936 - Німеччина і Японія уклали Антикомінтернівський пакт. Згідно пакту, був створений двосторонній блок цих держав, спрямований проти країн 3-го Комуністичного Інтернаціоналу (Комінтерну, звідки, власне, і назва пакту) з метою не допустити подальше поширення радянського впливу в світі.

1981 — Оголошення цього дня офіційним днем боротьби проти насильства над жінками (ініціатива Генеральної Асамблеї ООН).

2003 — Верховна рада України прийняла закон щодо зменшення мінімальної заробітної плати. З цього дня рівень зарплати з 237 гривень став у розмірі 205 гривень.

25 листопада 2020 рік - народились:

1838 — Іван Нечуй-Левицький, видатний український письменник-реаліст. Найвідоміші твори письменника: «Микола Джеря», видатна повість «Кайдашева сім'я», «Бурлачка», «Старосвітські батюшки та матушки».

1881 – народився Іоанн XXIII, Папа Римський (справжнє прізвище: Анджело Джузеппе Ронкаллі). Більшість дослідників називають політику папи Івана XXIII, спрямовану на захист найбідніших жителів світу, прикладом утвердження принципів християнського соціалізму, які розвивалися в папських енцикліках.

1900 — Білокур Катерина Василівна, українська художниця, одна з найкращих представниць «наївного мистецтва» України. Три картини Білокур — «Цар-Колос», «Берізка» і «Колгоспне поле» — були включені до експозиції радянського мистецтва на Міжнародній виставці в Парижі в 1954 році. Тут їх побачив Пабло Пікассо. Весь світ облетіли його слова: "Якби ми мали художницю такого рівня майстерності, то змусили б заговорити про неї цілий світ!"

1915 — Аугусто Піночет Угарте, чилійський генерал-диктатор. Після відставки, до Піночета було пред'явлено близько 300 позовів із приводу масових убивств, викрадень, жорстокого переслідування (за деяким даними за час його правління було знищено декілька тисяч інакомислячих).

1926 — Нонна Вікторівна Мордюкова — російська акторка театру та кіно, народна артистка СPСР. За свою кар'єру Нонна Мордюкова знялася приблизно в 60 фільмах.

1975 — Марина Одольська, українська співачка, заслужена артистка України (2004).

1978 - Сергій Пишний, український агроном-овочівник, спеціаліст з вирощування капусти та моркви.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити